Sloupovitý ostružiník Navaho



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 202.96 (?) 
11.4.2010 11:15, zobrazeno: 109513x

Dobrý den, uvažuji o zakoupení tohoto ostružníku.Na zahradě nemáme moc místa, tak mě zaujal tenhle sloupovitý.Co jsem se díval na net, tak moc informací jsem k tomu nenašel.Zajímalo by mě jestli ho někdo nemá-jeho zkušenost s pěstováním, výškou atd.I nějaké reálné foto bych uvítal.Fotkám typu Star.. moc nevěřím. Prostor kam bych ho chtěl vysadit má 1x1m. Děkuji Zdenek

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 213.74 (?), 11.4.2010 17:54

Také jsem toho moc o ostružině Navaho nenašel a a také bojuji na zahrádce s míste a tak jsem to rysknul a objednal je.Prý jsou v květináčích... No uvidím co to udělá. Maximálně příjdu o 70 korun za sadbu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 202.96 (?), 11.4.2010 19:48

Já jsem našel pár fotek ze Star.. kde měli plod téměř přez celou ruku.Ale ani o pěstování toho není moc napsáno.Hlavně jsem chtěl někoho kdo je má delší dobu. Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 147.108 (?), 11.4.2010 19:54

Photoshop je velmi mocný nástroj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 25.145 (?), 11.4.2010 20:19

Mám ho teprve druhým rokem, takže nějak zvlátními zkušenostmi z praxe rovněž posloužit nemůžu. Tak jen to málo: zakoupila jsem sazenice kontejnerované, pouze 2 na zkoušku. Bohužel jsem je vysazovala zjara, vyhnaly 4-5 výhonů-je třeba je vyvázat ke kolíku-plodily pozdě zřejmě díky nepříliš šťastnému termínu vysazení, takže ke kvalitě a chuti se vyjádřit nemůžu. Nicméně rostliny jsou silné, zdravé, výhony byly vysoké v tom prvním loňském roce kolem 70 cm. Letos to zatím vypadá, že délka výhonů bude větší. Výhony jsou rovné, ale je třeba je skutečně vyvázat k opěrnému kůlu. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 11.4.2010 20:44
Mám tři druhy ostružiníku (velkoplodý, beztrný) a roste to jako plevel, výhony jsou rovné a dosahují běžně několika metrů. Mám je nataženy na drátěnce a je problém udržet je v rozumných mezích. Nedovedu si představit kolik urodí NAVAHO na těch "čípcích". Mirek
tady vlevo je částečně vidět ta džungle ostružin
tady vlevo je částečně vidět ta džungle ostružin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 202.96 (?), 12.4.2010 13:59

Děkuji "Romilo",takže myslíte že je lepší vysadit na podzim?  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 191.158 (?), 12.4.2010 14:26
Když je vysadíte teď tak Vám letos, možná špatně, ale zarodí. Když na podzim a bude taková zima jaká byla, tak ani pořádně nezakoření. Sadil jsem malinu na podzim a není na ní ještě vidět zda se vůbec ujala. Staré rostliny již mají třícentimetrové výhony a ze země lezou i s ostružinami také. Takže sázejte UŽ!!! Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.96 (?), 12.4.2010 16:35

Díky Mirku, nejdřív musím koupit :o) Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 16.4.2010 11:46
Tady je aktuální foto dvou druhů ostružiníku. Bohužel nevím názvy, jsou velkoplodé, beztrné, jeden jsem zakoupil v zahradnictví, druhý mám od známého z Rakouska (řízek). Stáří může být tak 3-4 roky.
tento šlahoun se táhne po drátěnce a má cca 4 metry
tento šlahoun se táhne po drátěnce a má cca 4 metry
některé šlahouny začaly rašit ale
některé šlahouny začaly rašit ale "odešly", jdu je ufiknout
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika