Sladký angrešt odolný proti padlí - co mi můžete doporučit?



host - 157.239 (?)
20.12.2018 6:36

...a z kterých je nejlepší kompot?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 146.163 (?), 30.5.2018 23:38
Také opravdu mohu doporučit Nesluchowski, uvádí se dezertni chuť a je velmi dobrá. Invikta fakt nic moc, spíš nic :-) mám eště Rixantu, Dagmar, primu, Paxe, vikinga, neguse a nově Krasnoslavjanskeho vše o.k. na padli vč. Reflamby - pozdní, menší, ale se zvláštní chutí, mnam :-) v době merunek. Z. fika zkousim znova - jakstaks jde, zatím. Astrid, červený, nejde, zkousim presadit na lepší místo - průvan :-), protože jinak ma pěkné, velké bobule. K.z B. PS. nestrikam vůbec. Ale ma to jak kdo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 233.57 (?), 19.12.2018 19:54
Zajímalo by mě vaše letošní zkušenosti s angrešty, vzhledem k tomu že se diskuze zadrhla na mém minulém příspěvku. Nové poznatky: Dagmara je žlutější a chutnější než Rixanta. Reflamba letos rychleji dozrála na úkor chuti a byla až s nafialovělými licky. Pax beztrny ale tužší šlupka. Podobně myslim Krasnoslavjanski ale ne tolik. Konečně sem sehnal Kameniara. Zvazuju estě Kapitána severu? Tam by mě zajímala něčí zkušenost. __ Pořadí chuti asi Prima, Nesluchovski, Viking, Dagmar, Negus, Rixanta, Reflamba (netradiční chuť podobně jak Negus ale jinak, výhoda netypická doba zrání), Pax (kvůli tužší slupce ale zas beztrny), Krasnoslavjanski - mimo hodnocení - už si nepamatuji, estě mladý stromek, ale chuťově nijak nezazářil (asi). (Zlatý fik estě nerodil, ale problémy s padlim, Astrid - velké problémy s padlím, chemický neošetřuji, presunuto na jiné, vzdušné misto. __ K.z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 233.57 (?), 19.12.2018 20:09
Jinak Astrid má opravdu velké plody, a zapomněl sem na Invictu kterou opravdu nejime kvůli tradičně mdlé chuti. Jako vodová. Zajimali by mě názory na Zebín a Veliš, z jiného zdroje, Veliš by měl být lepší. Malé červené jako Kaptivator a i snad Karát mě snad ani nezajímají 😋 Co Velké Losiny dá se tam estě něco pěstovat (potěšil Viking že se bez chemie - ale na dobrém místě) myslel sem si na Skvost, ale i Chryso by se dalo apod (Mistral...), ale jestli to jde bez chemie? Zdravím přátelé pěstování drobného ovoce a doufám že sem vás trochu vytáhl ze zimní letargie 😋😊. K.z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 20.12.2018 6:36

...a z kterých je nejlepší kompot?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 20.12.2018 8:07

Pokud by Vás zajímaly i jiné odrůdy, pak chutnější než Dagmar je Dukát. Mám je vedle sebe, roste méně bujně než to druhé D. Určitě je voňavější a též sladší, napadení padlím stejné - v běžných letech prakticky nulové.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.161 (?), 20.12.2018 19:59
Ač Vás Karát nezajímá, na just sem napíšu :-), že jsem ho letos po třech letech vykopala, protože plody hromadně opadávaly i při mírném větru ještě před dozráním. Zuzana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.89 (?), 20.12.2018 21:18

Za Dukát se taky přimlouvám. Je mimořádný.

Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 20.12.2018 22:09

Tento příspěvek je v podstatě moje vlastní „úvaha“ na toto téma. Pěstuji jen keře. K pěstování uznávám jen odrůdy velkoplodé (nechci „dolovat“ z hromady trní kuličky jak článek malíku, prostě „střední velikost“ mi nefunguje). Protože nestříkám, tak jen načisto rezistentní. Zkoušením jsem našel jen 5 takových odrůd: Niesluchowski, Pax, Prima, Martlet a Invicta (zkoušel jsem v nevhodných podmínkách, krajina 600+, uzavřená mrazová kotlina, mokro, stín). Většina uvedených však nedosahuje chuti Fíku, Chrysa (no, co naplat). Mají prostě své vlastnosti („mouchy“). Vlastnosti, na které se snažím si dávat pozor: Pax – velmi slabé dřevo. Martlet – nestejnoměrná doba zrání (mimo krátkou dobu optimální zralost, ta se hůř pozná, mi nechutná). Invicta snadno a hodně přeplozuje (přeplozená mi nechutná). Trošku podobně Prima.
Na novou zahrádku (450) jsem si proto vysadil jen tyto uvedené odrůdy (dočasně ještě držím nějaké semenáče). Taky jsem ještě chtěl vyzkoušet novou německou Xenii. Ale tu jen, kdybych o ní dočista „zakopl“. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
šamanka - (3) - 224.9 (?), 18.2.2019 19:46

Za keře se také přimlouvám. Kdysi jsem se snažila o stromkové, ale i když jsem pravidelně stříkala a stromky měli ideální podmínky, vše bylo obalené padlím. Ani u tchýně z 5-ti stromků nebylo ani na jeden koláč. Zato keřový mám obalený. Nestříkám, rostou u plotu pod jabloní, a za 10 let se neobjevil ani náznak nákazy. Přitom soused je má 2m od těch mých, a tam je padlí vidět každoročně. Horší je to s odrůdou. Vešla jsem do zahradnictví - "máte angrešt? "Jistě a vychrlil na mě 15 druhů. Keřový? - Jeden, poslední, asi červený. Případně "Keřové nevedeme." Když jsem s námahou konečně sehnala i zelený za 180 Kč, po 2 letech jsem si ho pokropila roundupem. Od tý doby mám supr značku Penny a Lidl za 39,90 a spokojenost. Baštit se dají ještě zelené, krásně nakyslé, a na větvi visí ještě dlouho zralé, cca do půli srpna. Kosáci se na ně vrhají, až když jim dojde rybíz. Ta temná červená je tolik neláká. Kompot i marmeláda byly skvělé winkwinkwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.74 (?), 30.3.2019 21:19
Takže rád bych poděkoval I.z okénka a Mittwochovi i dalším. Přikoupil sem letos konečně toho Kameniara a to na podzim a na jaře pěkně, i když zásilkově Alana, toho Dukáta (díky), Dareka a nechtíc Karáta, místo Karmen, asi jim to dělá problémy s rozeznáním☺ Rád bych estě přece jen tu Karmen a potom toho Veliše. Až budou nové výsledky dám vědět!! Zdraví__ K.z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika