Sladka ostružina



Stránky: 1,  2,  3   
host - 203.132 (?) 
21.2.2015 10:09, zobrazeno: 27458x

Chcel by som si kúpiť ostružinu, ale aby mala sladké jedlé plody. Mal som odrodu Black Satin, ale bola nejedlá. Dala sa jesť až keď plody same odpadli, a nezhnili. Môže mi niekto odporúčiť odrodu podľa vlastnej skúsenosti.

Ďakujem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
zden1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 196.223 (?), 21.2.2015 14:25

Mě se zdá docela sladká ostružina Navaho. Na podzim jsem nasadil ostružinu Reuben u které je udávána ještě vyšší cukernatost, ale přišla mě mini sazenice tak nevím kdy ji ochutnám. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 21.2.2015 21:56

A té B.S. jste správně foukal do peříčka, dopřál jste jí po všech stránkách príma podmínky? Dal byste ruku do plamene?wink S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 203.132 (?), 22.2.2015 15:52

Bola posadená na slnečnom mieste, priame slnko po celý deň, nechával som 4-5 prútov vyviazané ku drôtenke. Inak rástla bujne, prúty dlhe okolo 5 metrov, zrezával som ich na cca 2 m. Ak bolo dlhšie sucho tak som som ju polial, takže si myslím že to malo stačiť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 28.205 (?), 3.3.2015 13:17

Mám sladku ostružinu ne je ťahava pruty vyhaňa 2,5až3m plody dozrievajú jul-august a su sladke je to stará odroda neviem ako sa menuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 4.3.2015 7:49

Měl jsem vloni druhou sklizeň z odrůdy Lochness. Alespoň u mě je trochu sladší než Black Satin, zraje +- stejně. Mám jí z Břežan, kde tvoří dominantní úrody odrůd jdoucích na trh, do obchodů. Je pravda, že BS je sladká až když měkne, čímž se snižuje její vhodnost pro něco jiného než zobání přímo z keře, nebo zpracování na šťávu, sběr do nádoby, ve které se bude bez přendávání mrazit, ale při dvou až třech odrůdách v zahradě může být favorit na jídlo a rozdávání jiná. Ve srovnání s odrůdami nazývanými Thornfree jsou obě sladké jako med a netrpí plísní šedou. Letos budu poprvé sklízet Čačanskou beztrnnou. Navaho mi přijde pozdnější než jmenované, ve 400 metrech, kde mám zahradu, to není ono.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 32.246 (?), 7.3.2015 17:20

Já mám na zahradě beztrnnou ostružinu Evegreen. Vytváří dlouhé šlahouny, pořebuje oporu, mám ji u dřěveného plotu, takže nemám problém s vyvazováním. Plody jsou sladké, dozrávají myslím v srpnu, dobře snáší přepravu a hlavně chutnají dětem. Jenom je potřeba hlídat vyrážející nové šlahouny, některé bývají trnité, ty se musí odstřihnout aby ostružina nezplaněla. Koupil jsem ji v Baumaxu. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.12 (?), 25.6.2016 18:51
Černice. V týchto horúčavách (dnes bolo 35 v tieni) stromy trpia, ale černiciam to vyhovuje. Úroda sa črtá byť nadpriemerná, napriek mrazom. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 227.97 (?), 26.6.2016 11:34

Hnojíte prosím Vás? Čím a kdy? Nám stále jen málo rostou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 26.6.2016 17:00

Nehnojím prakticky vôbec, ale pôda u nás je kvalitná. Myslím že asi 1x som dal nejaké granulované hnojivo určené pre drobné ovocie, názov si už ale nepamätám (tento rok som nehnojil vôbec, len dobre zavlažujem).    IH 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika