Skvrny na listech rybízu



host - 48.31 (?)
17.5.2019 10:20

hmm, snažím se na zahradě nepoužívat chemii, když kolem je jí až moc, třeba to pomůže alespoň trochu

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 18.105 (?), 5.4.2012 11:11

Zkoumala jsem v obchodě BIO přípravek proti mšicím: 55%řepkový olej, pak uř jen voda, před použitím dopor přidat pár kapek jaru. za 60 Kč :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 137.170 (?), 5.4.2012 21:44

To se lehko řekne (napíše), kamenný prach. Ale z jakého kamene? Nebude přeci jen takový Mospilan s návodem jistější? JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.98 (?), 5.4.2012 22:38

Rozhodne Mospilan bude jistejsi nebo trreba Pirimor a dalsi preparaty proti msicim.

Domnivam se, ze se jedna o forum kde rozhoduji odborne rady, skusenosti a znalosti podlozene paxi.

Pitominy uvedeneho typu nemaji zadny vyznam. Časté kypření půdy a pravidelná zálivka, ruční odstraňování mšic z vrcholků mladých výhonů, odstřihávání napadených listů. Postřikování napadených částí silným proudem vody, výluhem z kopřiv, kapradin, tabáku nebo odvarem z cibulových slupek. Poprášení dřevěným popelem nebo kamenným prachem. Sbírat slunéčka a přenášet je na napadené rostliny.

Preparaty proti msicim vam davaji jistotu jejich likvidaci, proti tomu vyluh kopriv tabaku je pouze sarlatanstvi a okecavana neucinost kde potom stejne dojde na preparaty, pisatel jeste zapomel na vysadbu Afrikanu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.31 (?), 17.5.2019 10:20

hmm, snažím se na zahradě nepoužívat chemii, když kolem je jí až moc, třeba to pomůže alespoň trochu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Laco430k - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 84.3 (?), 17.5.2019 12:20

Je jisté, že tzv. babských rad je nekonečně mnoho. Stejně tak je obvyklé, že kdokoliv z nás ojediinělý úspěch sděluje na potkání každému, kdo se naskytne, zatímco neúspěchem se už zapomene pochlubit. A tak se šíří pověsti o zázračných metodách.

Na druhou stranu Vám každý, věci znalý odborník na léky řekne, že cca 20% z prodávaných léků vlastně vzniklo a stále je založeno na extrakci látky běžně obsažené v rostlinách. Stejně tak (třeba jen jedna, zatímco synteticky vyráběných je nepočítaně - mnoho hlavně z ekonomických důvodů) účinná látka na mandelinku, je obsažena také v kopretině řimbabě a a tak bych mohl pokračovat.

Také se stavím k podobným radám obezřetně. Jestliže ale vidím u známého, s nímž se znám tak dobře, že se mohu spolehnout na to že mi úmyslně nelže, léta skleník s paprikami a rajčaty bez mšic, tak jsem také vyzkoušel (foliovník, letos i skleník) vysadit ke stěnám 2-4 celery. Tím nic nezkazím a uplynulé 4 roky jsem také bez mšic (ve foliovníku). Co asi se jiného v mém životě nebo na zahradě, nebo v počasí tak změnilo, že došlo ke změně? Mohu nad tím přemýšlet, ale dokud tam neuvidím opět mšice, tak podobné odsuzující rady jen přeletím očima. Mají význam jenom v tom, že je třeba přebírat jen to co lze ověřit, nebo kde není více co zkazit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.252 (?), 29.5.2012 21:12

Mšice - Použít mospilan... mám spíš takový problém mospilan jsem již použil a napadají mě to mšice znova. Nebál bych se to klidně stříknout znova ale nejhoší je že budou za 14dní dozrávat plody a bojim se aby to bylo k jídlu...:-)) může te mě poradit jestli to ještě teď můžu stríknout znova?

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.252 (?), 29.5.2012 21:39

Sakra spletl jsem si měsíc... ale i tak můžu to jeste striknout?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 14.199 (?), 30.5.2012 7:25

Jestli máte postřik, byl u něho návod. V něm je napsáno proti čemu a jak se používá, včetně ochranných lhůt. Co chcete na fóru? Potvrzení s razítkem, že můžete stříkat? Je to Váš problém a rozhodnutí. Vaše ovoce, které budete jíst. Když Vám poradím abyste to vzal dvojnásobnou koncentrací třikrát za sebou, uposlechnete? Osobně mšice na rybízu neřeším, pokud výskyt není kalamitní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 30.5.2012 10:04

Nestříkejte. Abyste zlikvidoval několik kolonií mšic na vrcholových listech, postříkáte celý keř včetně ovoce. Nechte si postřik na stav, který Vám ohrozí úrodu. Ani já mšice na rybízu neřeším, na něm je zpravidla zničí larvy slunéček. Podle mého mšice zpravidla úrodu na rybízu neovlivní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika