Skvrny na listech rybízu



host - 129.11 (?)
26.4.2010 21:52

Mšice škodí sáním na rostlinách. Vylučují sladkou lepkavou medovici,
která láká mravence. V medovici se rychle rozrůstají černě, které pokrývají list a brání asimilaci. Mšice škodí nejen přímo, ale jsou
také přenašeči virových nemocí. Prevence spočívá v dobré vyvážené výživě zahradních rostlin, ve volbě správného vyhovujícího stanoviště pro rostliny, v pravidelné biologické péči o půdu a v pěstování
smíšených kultur. Napadány bývají především rostliny buď podvyživené, nebo naopak přehnojené. Preventivně působí i posilující
zálivka kopřivovým zákvasem. Přirození nepřátelé jsou: slunéčko sedmitečné, dravá bejlomorka, škvor, vosička aj.
Ochrana: Časté kypření půdy a pravidelná zálivka, ruční odstraňování mšic z vrcholků mladých výhonů, odstřihávání napadených
listů. Postřikování napadených částí silným proudem vody, výluhem z kopřiv, kapradin, tabáku nebo odvarem z cibulových
slupek. Poprášení dřevěným popelem nebo kamenným prachem. Sbírat
slunéčka a přenášet je na napadené rostliny

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
simonaba - (6) - 34.217 (?), 20.4.2010 14:25, zobrazeno: 49601x

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Na třech keřících rybízu se mi objevili takovéto červené skvrny+listy jsou v těch místech takové nakadeřené, prosím, poraďte jestli jde o nějakou chorobu - o jakou a jak zasáhnout.

děkuji Simona

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.2 (?), 20.4.2010 14:30

to je typický příznak poškození od mšic -  zespodu na listech je určitě uvidíte, pomoc je postřik proti mšicím.

zdravím Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
simonaba - (6) - 34.217 (?), 20.4.2010 14:42

děkuji, opravdu jsem listy pečlivěji prohlédla a sem tam mšici objevila. Je zajímavé, že nejsou na všech napadených listech, a na napadeném jsem objevila třeba jen jednu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
panidana. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 96.2 (?), 20.4.2010 16:18

ony ty mšice sají už i pupeny, tak list vyroste poškozený

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
metalwarrior665 - (34) - 67.93 (?), 24.4.2010 14:07

Dobrý postřeh:) Mám taky tyhle skvrny a pořád jsem se divil, proč je na tom keři tolik berušek:)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mig - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 216.102 (?), 26.4.2010 21:08

Zdravim, tak presne na tohle jsem se chtel taky zeptat. Minuly rok jsem zasazoval stromky rybizu, josty a angrestu a v podstate na vsech byly msice a plno mravencu (beruska, sem tam nejaka). Strikal jsem to mydlovou vodou a uz ani nevim zda to nejak pomohlo. A letos uz tam ty mrsky mam zase. Muzete mi poradit nejaky ucinny postrik? Stromky jsou nyni v kvetu.

Diky, Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 129.11 (?), 26.4.2010 21:48

Bio nicenie

Výluh z kopřiv se osvědčuje proti mšicím.
l kg čerstvých nebo 100 až 200 g sušených
kopřiv se zalije 10 l studené vody
a nechá 12 až 24 hodin louhovat. Přecezeným
a nezředěným výluhem se postřikují
rostliny napadené mšicemi. Dá se také použít
zředěný v poměru l :10 jako preventivní
tekutá zálivka, která odpuzuje hmyz
a zároveň posiluje odolnost rostlin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 129.11 (?), 26.4.2010 21:52

Mšice škodí sáním na rostlinách. Vylučují sladkou lepkavou medovici,
která láká mravence. V medovici se rychle rozrůstají černě, které pokrývají list a brání asimilaci. Mšice škodí nejen přímo, ale jsou
také přenašeči virových nemocí. Prevence spočívá v dobré vyvážené výživě zahradních rostlin, ve volbě správného vyhovujícího stanoviště pro rostliny, v pravidelné biologické péči o půdu a v pěstování
smíšených kultur. Napadány bývají především rostliny buď podvyživené, nebo naopak přehnojené. Preventivně působí i posilující
zálivka kopřivovým zákvasem. Přirození nepřátelé jsou: slunéčko sedmitečné, dravá bejlomorka, škvor, vosička aj.
Ochrana: Časté kypření půdy a pravidelná zálivka, ruční odstraňování mšic z vrcholků mladých výhonů, odstřihávání napadených
listů. Postřikování napadených částí silným proudem vody, výluhem z kopřiv, kapradin, tabáku nebo odvarem z cibulových
slupek. Poprášení dřevěným popelem nebo kamenným prachem. Sbírat
slunéčka a přenášet je na napadené rostliny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 26.4.2010 22:04

Kopřivy mi ještě nenarostly. Jdu shánět kamenný prach.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 6.79 (?), 26.4.2010 22:49

když už tedy jen to zakleté BIO, tak existuje v obchodech roztok proti mšicím a dalšími žravému hmyzu, je to myslím něco na bázi řepkového oleje

působí spolehlivě a je to i BIO naředí s vodou a hurááá BIO na ně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika