Sklizeň rakytníku



Fiala_petr - (31) - 9.161 (?) 
1.8.2017 22:08, zobrazeno: 7292x

 Mám odrůdu Sluníčko, kde se doporučuje sklizeň v půlce srpna. Jeden rok jsme plody nechali do zimy  (první úroda)a byly zkvašené na stromě. Druhým rokem jsme sklízeli v září, bylo to lepší (samozřejmě nedobré, trpké, ale léčivé). Letos jdou ještě utrhnout a při opatrnosti v prstech nepraskají a tak nevím, zda je už sklidit. Sladší a chutnější stejně nebudou. Jen chci vědět, zda se předčasnou sklizní dá něco pokazit. Myslíte, že jsou plody zralé?Děkuji Petr


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 148.6 (?), 2.8.2017 6:13

Také už sklízím rakytník. Takhle brzy ještě nikdy v předchozích letech nebyl, ale je zralý, není nač čekat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 2.8.2017 7:58

Chtěl jsem minulý týden plody rakytníků sklidit, ale ptáci byly rychlejší a udělali to za mě. Dokonale, do posledního plodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
moonvil - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 112.141 (?), 4.8.2017 13:46

Sklidit cca 14 dní po finálním vybarvení, nečekat. A už vůbec ne do zimy, to jsou pak jen na okrasu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Fiala_petr - (31) - 9.161 (?), 6.8.2017 15:22

Plody rakytníku jsme sklidili (zhruba 8kg), šťávy 7 l, osladili za studena, něco zamrazili, něco je v ledničce na postupné užívání. Výpresky suším pro olej, jinak šťáva výborná. V přehuštěném uspořádání plody praskaly, bylo to pracné, ale myslíme, že sklizeň byla v pravý čas. Petr


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 6.8.2017 15:29

I u náswinkstačil jeden den a byl sklizený(ptáci)no

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
alfonss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (99) - 32.192 (?), 26.8.2017 9:29

Červenou odrůdu rakytníku už má sklizenou a tato žlutá odrůda je jakási pozdnější, zatím není zralý. A ptáci zatím zákeřně sledují zralost plodů.

Potvrzuji že ptákům stačí 1 den a mají sklizeno. Rakytník se nedá sklidit třeba na chatě, kde není člověk stále přítomný. Ptáci to spolehlivě zlikvidují. 

Je to o nervy. Musí se to neustále sledovat a při prvím náznaku ptačích zlodějů okamžitě sklidit. Sám jsem to nestihl, pozval jsem si sousedy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.100 (?), 26.8.2017 10:58

Letos jsou zralé určitě. Také mám sklizeno. Jen ještě podotýkám, že nemám vůbec žádný problém s ptáky. Zdá se mi, že je odrazuje trní. A ještě ke sklizni. Mají se sklízet, pokud sklízet jdou. Pokud přezraje, máte v prstech kaši.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 26.8.2017 12:32

Buďte si jistý, že žádného ptáka trny neodradíwink spíš to, že ještě není zralý. Já bych tedy nezralý nesklízela, u nás ještě ani náhodou. Jen ta ranná(Slunečnice, Krasavice? Fakt už nevím) ta byla sklizená, než jsem mrklacheeky Aha, teď koukám výše... tak Sluníčko ta asi jelaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika