Síť na ochranu rybízu



host - 142.154 (?) 
10.8.2017 9:44, zobrazeno: 7798x

Nevíte prosím někdo jak mám příští rok zabezpečit stromečky rybízu, angreštu a borůvku v květináči?  Všechno včetně jahod nám ožrali práci frown

Našla jsem že se prodávají sítě, jako metráž, tak to bych musela uvazovat kolem kmínku. 

Neprodává se něco hotového, třeba už se šŇůrkou nebo nějakýma sponkama?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 157.239 (?), 10.8.2017 9:53

Hotové jsou podběráky, do příští sezóny si zvládnete vyrobit na konkrétní rostliny síťové konstrukce za zlomek ceny sama. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.248 (?), 10.8.2017 22:58

Já mám jednu odrůdu která dozraje a je sklizena dříve než si ptáci všimnou, u pozdější odrůdy obeženu dva keře 10 metrů dlouhým metrovým králičím pletivem a navrch se mi vejde 4x5 metrů síť proti ptákům co za 30 Kč letos na jaře prodávali v Lidlu i Penny a spojuji to poplastovaným vázacím drátkem 15 cm do jednoduchého uzlu co nejníže (dávají mi 10 kg na keř). Ptáci jsou prevíti a pokud jsem dříve zkoušel jen síť k zemi (jedna však už nestačila) tak si počkali až odejdu a síť podlejzali trávou ke keři i zpět kde bylo jen trochu místa. S pletivem a sem tam tyčkami to drží i proti větru v pohodě a ptáci dají po zemi pokoj, ale zkouší si sednout na síť a kam se prohne tam zobou tak se někde musí síť vhodnou tyčkou nadzvednout. U stromkových by to musel proti větru udržet stromkový kůl který je u stromkových nezbytný a pak jde o to zda-li si ptáci prevíti na síť sednou. Jenže choutky mají i vosy které sítí proletí a mouchy, tam by mohlo snad pomoci siť zdvojit a také věším 0,5L PET flašky kde do ústí hrdla dám asi 5 cm roličku tužšího plastového obalu z desek díky které nevyletí ven a naleju trochu píva, vody a malinového sirupu (u 0,7L je větší spotřeba píva). Zdar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 17.10 (?), 11.8.2017 7:22
Vubec vam to nezavidim, ale jeste jsem se s tim nesetkal. Ptaci maji radeji sladsi ovoce. V mem pripade modre hrozny (zelene nechaji).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 11.8.2017 7:31

Jste dítě štěstěny a važte si toho. Před několika +- 6-7 roky to i u nás bylo snesitelné. Dnes když se dají dohromady kvíčaly s kosama, je to katastrofa. 16.248 má pravdu, nesmí tam být skulinka, jinak to najdou a ožerou zevnitř. Opravdu je to řehole. Na hrozny jsem si koupil pytlíky. Ochrání i proti vosám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 184.133 (?), 11.8.2017 7:45

Ptáci žerou skoro ve stejnou dobu Losan, Tatran i růžovějící Heinemannův pozdní. Žeroun kyselý Rivan. U hroznů je jim to jedno - bílé i modré hrozny při dozrávání obírají bez většího rozdílu. Vloni dokonce obírali i Izabelu, kterou jinak nechávají na keři bez povšimnutí. Čeho si nevšímnou je ryíz bílý, bílé jahody, žluté a oranžové maliny, vcelku neberou útokem ani žluté třešně. S tím, jak málo prší a z krajiny se ztrácejí malé zdroje vody na pití. Klid bývá, když zaprší a ptactvo se stěhuje na louky a čerstvě zpracovaná pole, kde se živí objevivšími se zdroji živočišné bílkoviny. Jestli má prvotazatel rostliny na balkoně, ať ho zasíťuje celý, lépe se to dělá, než posady na jednotlivé keře, stromky. Já mám pod sítí pěst borůvek, zasíťovaná plocha je cca 3x3 metry, výška 170. Když jdu sklízet, odhrnu síť chránící vstup, když končím, zase vstupní otvor zakryju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 142.154 (?), 11.8.2017 15:06

Děkuji za vaše zkušenosti a inspiraci. Máme novou zahrádku a stromečky jsou tam druhý rok, takže toho tam stejně moc nebylo ale i tak jsem měla rudo před očima smiley. Na příští rok se na ně připravím a zkusím i ty pet lahve.  Tipotvoráci se fakt naučí podlézat zespodu?

Na podzim jsme zasadili maliny a ostružiny, myslíte že ptáci půjdou i po nich?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 55.155 (?), 19.8.2017 19:55

Se sítí mám špatnou zkušenost.Ptáci ji proráží a dlouho nevydrží.Chci vyzkoušet stínící síť připevněnou na konstrukci a jen zastřešit sítí proti ptákům.Má někdo s tímto řešením zkušenost? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.115 (?), 19.8.2017 20:32

Letos zasíťované rybízy nezlikvidovali ptáci, ale mouchy, mraky much, a vosy. Sklidit se daly jen ty chráněné netkanou textilií.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.138 (?), 19.8.2017 20:44
225.115: Áno, ten boj s hmyzom o úrodu je náročný. A teraz na jeseň ešte príde toto (foto). IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika