Šednutí okraju listů jahod



Stránky: 1,  2,  3,  4   
Petr2017 - (1) - 11.15 (?) 
9.7.2017 12:35, zobrazeno: 13296x

Dobrý den.Prosím o každou radu.Zakoupil jsem převislý stáleplodící jahodník Maranell a to frigo sadbu... ze začatku z 15 sazenic všech 15 ok a všechny se zdárně ujali.V červnu již obalené jahodama ale za nedlouho začali usychat listy a 5 kytek už je KO. Každý týden musím odstřihnout nakažené listy a postupuje to dál a dál, jahody i tak jdou do květu ale jahod už je pár a malé a často z květu nic není.Šlahouny se nedělají, max 10cm a to s jahodama a po otrhání jahod po nějaké době usychají.To co je na fotce se tvoří i u nových malých listů které vadnou.Zatím jahody odolávají ale postupně chřadnou.Je mi jich moc líto přeci jen stali 450kč.Jinak mám zasklený balkon a otevírá se jen když je hodně teplo.Mám jahody v samozavlažovacích truhlíkách.Na jahodách se mi objevily svilušky a nějaké listy uschly než jsem na to přišel.Již jsem 3x aplikoval pangamový olej Natura Rock effect.Příjde mi že to docela pomohlo a svilušky v pavucinkách už nevidím ale listy stejně chřadnou viz obrázek.Poletují jahodama i smutnice (Agro substrát OBI - asi z něj).Nevíte co stím? V obi jsem koupil Mospilan tak mám v plánu na 0,5 L dát 0,1 g víc je na dva truhlíky asi zbytečnost.

Co to muže být?Co stím?jahodník Maranell frigo sadba
Co to muže být?Co stím?jahodník Maranell frigo sadba
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 158.24 (?), 9.7.2017 14:37

Jakym hnojivem (slozeni) hnojite, v jakych davkach a jak casto?

Mozna by to mohl byt deficit (nedostatek) drasliku, zkuste vyhledat fotky, ve vyhledavaci dejte text - "strawberry potassium deficiency".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.15 (?), 9.7.2017 20:51

Dobrý den mrknu na to.Při zasazeni jsem dal hnojivo do hliny takove ty kulicky..mela to byt výživa na 6 mesicu.Nasypal jsem trosicku (lzicku)do hliny a zasypal a pak jeste trosicku a opet zsypal.Jinak hnojivo uz nedavam vzhledem ktomu ze ma byt na 6 mesicu.Ale nazev a slozeni se kouknu zitra a hodim to sem, ted musim na nocni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.15 (?), 9.7.2017 21:05

pokud bych pouzil kristalon na jahody..bude tam asi vse potrebne i s draslikem ze?To hnojivo co jsem tam dal je nejake univerzalni..mrknu na to zitra.Kazdopadne jsem uz jahody dnes postrikal mospilanem abych pripadne prazity zahubil, aspon zlikviduji zbytek svilusek a treba padnou i ty smutnice.Jinak jsem se koukal na ty odumrele jahody a koreny moc nerostly takze je klidne mozne ze to hnojivem bude.Ty obrazky jak jste poradil jsou opravdu velmi podobne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 158.24 (?), 10.7.2017 7:10

Ano Kristalon pro jahody je komplexni hnojivo, drasliku je tam dost, kombinuje se s ledkem vapenatym (nedava se spolecne, ale stridave).

Staleplodici jahody se maji hnojit realtivne hodne, cca 100g dusiku v cistych zivinach na 10 m2 rocne. 

Na malem listku uprostred fotky je podle znatelny nedostatek vapniku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 10.7.2017 10:34

Těm jahodám snad nejde pod fousy to velké množství hrubé organiky a málo hlinité složky. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 11.15 (?), 10.7.2017 16:59

ještě jedna fotka, bojím se právě abych ještě naopak nepřehnojil.Jinak jahody toto dělali i před aplikací postřiku takže tím to není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 11.15 (?), 10.7.2017 17:01

zde

zde
zde
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 11.15 (?), 10.7.2017 17:03

tahle je lepsi

zde2
zde2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 136.136 (?), 10.7.2017 17:11

Pri prehnojeni se objevuje "Okrajová spála listů", coz by take mohlo byt ono. Jake hnojivo a v jakem slozeni a kolik jste dal?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika