Šarka - švestky staré vs. nové



host - 11.77 (?) 
11.7.2018 18:27, zobrazeno: 1823x

Dobrý den, prosím o radu. Před 4 lety jsem zasadil pravokořenné sazenice švestek na konci louky (zbytek zahrady máme nahoře na kopci a jsou tam staré švestky napadené šárkou, bohužel jsou sazenice z nich). Stromy mají dnes 3m a jsou celkem v dobrém stavu.

Letos jsem koupil 2x čačanskou lepoticu a zasadil ji na ten samý konec louky cca 3m od těch pravokořenných stromů. 
Mám je nechat růst vedle sebe s tím že č.lepotica je odolnější na šárku, anebo preventivně ty pravokořenné ještě vytrhat, i když už teď je zřejmě pozdě?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 157.239 (?), 11.7.2018 18:46

Nechte to koňoviwink! Stromkům přejte, dle možností první, druhé... udělejte, na poslední nespěchejte-jen tak zjistíte, zda zrovna ty Vaše budou plnit Vaše přání stran dobré prosperity. Myslím si, že se nad šarkou zatím nedá vyhrát, dobrá je remíza. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 226.234 (?), 11.7.2018 18:52

Souhlas, šárku neřešte, nemá to smysl. Šárka je tu všude kolem, a co třeba jezdím na kole, nenašel jsem žádnou alej, žádné místo, kde by nebyla. O víkendu jsem např. jezdil kolem Č.Ráje, všechny stromy kolem rozlehlých žernovských sadů ji měly. Vaše stromy ji taky chytnou, moje už ji samozřejmě taky mají...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika