Rybíz černý



host - 143.228 (?)
14.6.2018 23:03
Řekl bych že odrůda Niesluchowski je ukrajinská odrůda, i když to tak názvem nevypadá __ viz. Lvovský institut "sadovnictva". __ Jinak hezké informace o černých rybizech tu na fóru. Sám mám Moraviu z Losin u Šumperka (jako patriot) a Otela z Bojnic (ČSR). Řekl bych že otelo je trochu odolnější na sucho i teplo, Moravia zraje trošku dřív. Chuťově zhruba stejné, možná Moravia trochu aromatictejsi :-) asi __ K. z B.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 143.228 (?), 14.6.2018 23:03
Řekl bych že odrůda Niesluchowski je ukrajinská odrůda, i když to tak názvem nevypadá __ viz. Lvovský institut "sadovnictva". __ Jinak hezké informace o černých rybizech tu na fóru. Sám mám Moraviu z Losin u Šumperka (jako patriot) a Otela z Bojnic (ČSR). Řekl bych že otelo je trochu odolnější na sucho i teplo, Moravia zraje trošku dřív. Chuťově zhruba stejné, možná Moravia trochu aromatictejsi :-) asi __ K. z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 15.6.2018 11:17

Na Otelovi mi vadila krátké střapce, chuťově dobrý. Aromatické černé rybízy mám rád, kupodivu některé odrůdy se chlubily tím, že mají málo výraznou tu černorybízovou "myšinu".
   Trochu zapadly kvalitní české odrůdy Katka, Eva, Viola - zdravé, odolné, vitální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 15.6.2018 15:40

Démon mám dost dlouho. V „mokru a chladnu“ dobrá odrůda. Sofijevskou mám raději.

Šel jsem oba ochutnat. Sofijevskaja má větší kuličky, ale Démon je chutí a sladkostí prostě démon. Možná je to ale tím, že Sof. je víc ve stínu.

Démon
Démon
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 16.6.2018 15:48

Sofijevskaja zklamala? (to mě opravdu mrzí) Nebo Vám chuť Démona prostě jen víc vyhovuje? Je typičtější, výraznější. I pach. Já ještě nemám „Sofinku“ zralou. Trochu mě překvapuje, že Démon máte sladší. Napadá mě, že sladkost může být i „zředěna“ větší úrodou k objemu keře. Dalším vyzráním se už nezlepší?
Odrůd černého rybízu je hodně. I různých tónů chuti. Ještě víc je různých podmínek, kde se černý r. pěstuje. Dnes je jednou z omezujících věcí americké padlí. Začal jsem pěstovat rybíz tam, kde byly citlivější odrůdy bez ochrany nepěstovatelné. Postřikovat drobného ovoce nebudu. Jsou i jiné cesty. Patriotismus k odrůdám je pěkná věc, ale nepotřebnost chemické ochrany má také svoje kouzlo. Podobně jako rezistence ke strupovitosti u jabloní. Démon je velmi odolný. Dnes, v jiné poloze, pociťuji i problém sucha. (do loňska jsem nevěděl, že některý černý r. může i zaschnout a neuzrát) To je další věc, která mě u ukrajinských odrůd, mimo spolehlivé odolnosti k houbovým chorobám, zajímá. Navíc je také uváděn mimořádný obsah aktivních látek. JG

Sofijevskaja nezralá, jarní výsadba
Sofijevskaja nezralá, jarní výsadba
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 17.6.2018 17:30

Černý rybíz mi chutná, včetně typické vůně a příchuti. Proto nevyhledávám odrůdy se slabší "pachutí". Sofijevská měla první úrodu, nemůžu říct, že by zklamala, zatím se nedá hodnotit. Ranost oceňuji.  Žádný rybíz jsem nikdy nestříkal, ani nevím, proti čemu by se měl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika