Růžová borůvka



Stránky: 1,  2   
host - 34.41 (?) 
31.1.2014 13:34, zobrazeno: 11157x

Zdravím všechny pěstitele borůvek,

nemáte někdo zkušenosti s pěstováním růžových borůvek, které jsou v nabídce zahradnictví na Zázvorce. Neochutnal jste někdo již plody této borůvky a jaké jsou chutově ve srovnání s klasickou kanadskou borůvkou. Docela by mě lákala si ji pořídit pro zpestření. Barča

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 208.66 (?), 7.7.2018 22:56

Obnovím toto téma. Já mám tuto borůvku už třetím rokem a ještě jsem neochutnala ani kuličku. Připadá mi více choulostivá na jarní mrazíky. Máte ji prosím někdo na zahrádce a plodí vám? Váhám ji vykopat protože tmavé borůvky musím kvůli kosákům přikrývat. Předem děkuji za zkušenosti. Bohuna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6450) - 9.135 (?), 8.7.2018 9:08

Nevím přesně, ale mám tušení, že růžovou byste si proti kosům taky nepomohla. Ty bestie jdou po všem, co má jen trochu červený nádech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 112.238 (?), 12.7.2018 17:44

Mám ji ze stejného zahradnictví, koupena jako 3letá, na zahradě ji mám další 3 roky. Vloni měla 6 boulek, jinak nikdy nic.Ale je to nádherný keř. Tak taky nevím, co s ní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 159.95 (?), 12.7.2018 18:32

Já ji mám od minulého roku a celkově ten keřík neprospívá. Roste pomaleji než tmavé borůvky a žloutnou ji listy. Přitom dostává stejnou péči jako fialová borůvka. Takže se jí asi zbavím časem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 208.66 (?), 12.7.2018 21:26

Děkuji vám všem. Mě roste dobře. Má drobnější listy než fialová a celkově je to i menší keřík ale to je asi tak vše. Tak už to má holka spočítané. Fialové borůvky mám každý rok a čekat na pár bobulek jednou za 5 let asi nemá cenu. Bohuna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 135.230 (?), 17.7.2018 12:33
Pokud vám žloutnou listy tak má špatné ph substrát ve kterém je.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 241.241 (?), 18.7.2018 10:20

pink lemonade mám také plodila první rok (plody drobnější, ale výborné chuti), nyní je asi 6-letá a ani náznak květu či plodu, někde jsem se dočetla, že potřebuje k sobě opylovače - Kanadská borůvka POZDNÍ ´Powder Blue´ STŘÍBŘITÉ LISTY. Vhodná jako opylovač k růžové borůvce Pink Lemonade, měla jsem u sebe dva roky a nic, teď mi opylovač zašel, poslali takovou malou rostlinku, která téměř nerostla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.86 (?), 4.8.2018 17:33

Zdravím, taky máme růžovou borůvku Pink Lemonade. Kupovali jsme loni ve Vraňanech, v květináči, rostlinka nebyla nijak zvlášť velká, spíš taková vytáhlá, bez kompaktního tvaru. Ale takové tam byly všechny. Zasadili jsme do čisté rašeliny vedle klasických modrých kanadských borůvek (3 leté, velké, plodí jak blázen). Na jaře trochu omrzla (ale to po první zimě dělaly i ty modré), vzpamatovala se a rozjela se, téměř dorostla ty modré, je z ní košatý keřík. Měla pár kvítků, z toho dozrály čtyři kuličky. Chuťově dobré, šťavnaté, míň sladké, a cítím takový jakoby lehký citronový nádech. Někde jsem se dočetla, že víc růžovek pohromadě by mohlo podpořit větší výnosnost, tak zkusím pořídít ještě jednu, co to udělá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.41 (?), 23.9.2019 0:22
Tuhle boruvku jsem mel. Drahy omyl. Koupil jsem 2x, jednou rizkem namnozil :-) a nakonec nic. Vymrza pri 12-15 °C. Staci jedna noc a kerik je v haji. Prvni rok co byly mensi, tak prezimovaly na chodbe v baraku, ale 2. rokem to uz neslo. A vse mi komplet vymrzlo. Obycejne kanady absolutne bez problemu v jakychkoliv podminkach.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika