Rubus occidentalis - zaschle plody



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 150.3 (?) 
31.7.2020 21:27

Díky všem, ano, určitě za to může pěstitel, proto se to snažím napravit... jestli Vás to tak rozčiluje, omlouvám se... 

Ad pH - mám tam jako mulč kůru ze smrku/botovice - hodnoty jsem neměřil, ale mohu zkusit... i když půda by měla být lehce kyselá, je to tak? 

Na ty bejlomorky kouknu ještě jednou, ale nejsem si ničeho takového vědom... 

Mráz nedokáži vyloučit, o třešně jsme letos takto přišli.. 

Větrná hůrka - není to chráněno žádnou stěnou, ale větrnou hůrkou bych toto místo nenazval a pouštět draka bych vám tam nedoporučoval - vede tam VN vedení... Ale i za tento postřeh děkuji... 

Vody bych letos řekl, že byl dostatek (narozdíl od loňska)... 

Vybral jsem toto místo, jelikož si pamatuji že kousek odtud (15m) měla babička vždy maliny (toto je jiná odrůda - může to mít vliv?) 

Mno nic, zkusím otestovat vaše poznámky a uvidíme... 

ještě jednou moc děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 150.3 (?), 31.7.2020 21:56

a ještě dodatek - nové výhony jak je vidět na 2. fotce rostou krásně, i ty plodící byly min. do června "v pohodě"... pak jsem tam dlouho nebyl.. odpovídá to nějaké z uvedených teorií? Ten mráz? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 1.8.2020 14:56

Ta kůra, to je peklono! Viděl jste to tak někdo v živé přírodě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.69 (?), 1.8.2020 17:11

To je vynález moderního, od přírody už zcela izolovaného člověka.

Ale to ještě nic není. Teď se jako mulč používá štěrk. To je teprve peklo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 2.8.2020 8:07

Tak třeba mě se to štěpkové "peklo" už několik let dost osvěčuje laugh

Neměla bych šanci to jinak uzalévat, neroste plevel... vy máte se štěpkou špatnou osobní zkušenost, nebo píšete obecný názor? A štěrk... proč ne? Bude držet teplo... myslíte, že v přírodě nerostou v kamenitém terénu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.170 (?), 6.8.2020 16:41

V lese celkem ano...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 133.224 (?), 1.8.2020 19:56

Zahradní malina není lesní. 

Ukončete sezonu ustřižením loňského výhonu. Množství malých výhonů se mi zdá příliš vysoké, jestli je to fytoplazmová zakrslost, tak je to na likvidaci. Proveďte výběr šlahounů na příští sezonu - dva na rostlinu.

Hned po sezoně - tzn. teď postříkejte proti vlnovníkovi přípravkem Nissorun.

Na jaře nechte jenom cca 140 cm dlouhé výhony, hlídejte mšici a případně postříkejte. Nechte zase jen dva výhony.

Každopádně si vyhledejte fytoplazmovou zakrslost a porovnejte nové výhony. Pokud se mumifikují plody postupně jak dozrávají, mohou se vám na nich pást včely. U mne zlikvidují poslední čtvrtinu úrody, musela bych celé maliniště zakrýt záclonami, nebo netkanou textilií.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 2.8.2020 8:19

Sestříhat teď jen na dva šlahouny mi přijde z vlastní zkušenosti riskantní, když jsem předloni hodně sestříhala, nechala tak na 4- 8 na rostlinu, polovina vymrzla (ale u nás jsou ty větry). Taky mám hodně nových šlahounů, u silnějších rostlin klidně 30, a stejně jako loni je budu přes zimu nechávat a probírat až na jaře. Fytoplazmovou zakrslost na nich nevidím a netuším, jak to udělat, aby vyrostlo jen pár a třeba silnějších. Zkoušla jsem je dřív i vystříhávat v průběhu sezóny, aby to nebylo přehuštěné, ale to vedlo jen k dalšímu obrážení. Včely se na nich taky letos pásly hodně, víc než jindy. Elen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 218.170 (?), 6.8.2020 16:43

Děkuji, za týden tam budu, podívám se na to... 

Včely - soused tam má ůly, takže to nemusí být vyloučeno, ale to by i takto zežloutly listy? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 133.224 (?), 7.8.2020 8:14

Po odplození staré výhony běžně ztrácí barvu. S tím odnožováním - mám klasické maliny, ne tyhle americké, a u nich se takové množství výhonů dělá právě při zakrslosti maliníku. Zdravé vyženou výhony silné jako prst v jednotkovém množstí - i ve vyhnojeném záhonu jsou na bázi 4 výhony a pak odnože o kousek dál. S vymrzáním naštěstí problém nemám. Uklízím brzy kvůli chorobám - vlnovník, houbové postižení stonku, na ostružině rez, na jaře mšice - letos jich bylo hodně. A jakmile se objeví několik tenkých nových výhonů, nastupují rycí vidle a nemilosrdná likvidace.

Jestli má soused vedle včely, tak pouvažujte o konstrukci a krytí. Přikrýt až po opylení nějakou záclonou, nebo netkanou textilií. V červenci pro včely začíná bída s pastvou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika