Rozmnožování muchovníků



Stránky: 1,  2,  3   
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 199.189 (?) 
18.6.2015 7:53, zobrazeno: 34223x

Nedaří se mi řízkování muchovníku. Polovyzrálé řízky mám v zemině z kompostu, v květináči, který mám proti vyschnutí vložen do igelit. sáčku.  V čem je chyba?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 18.6.2015 8:21

Pro řízkování je lepší "hladový" substrát jako je písek s hydrogelem nebo písek s rašelinou. Kompost je příliš biologicky aktivní (i po propaření) a obsahuje příliš mnoho rozkladných mikroorganismů. Těmto organismům se ubrání až řízek s vytvořeným kalusem (např daný do sklenice s vodou a stimulátorem).

Pokud se substrát kupuje, tak je většinou "TYP A". 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
moonvil - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 112.141 (?), 18.6.2015 13:53

Nedaří se to, protože muchovník se řízkováním množí velmi špatně (téměř nulová šance). Raději zkuste získat odkopek ze starší rostliny - tam stačí když to má pár malých kořínků a je vyhráno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 56.93 (?), 21.11.2016 23:43

Ba naopak, odlomenou letní větvičku jsem nastříhal na 10 cm kousky a bez stimulátoru na čuníka zastrčil do země (sprostá louka) a přikryl 3l sklenicí a jedou všechny... až mi to přišlo trochu plevelné :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 58.200 (?), 13.7.2017 10:08

Tak to já vyhráno nemám, odkopky--- od kořenů okolo vyrážejí ze země, ale když jim odkryju kořen, tak ten vychází z keře a vůbec nemá kořínky a neujme se. V kanadě to množí semeny z dobrých odrůd, ale správné je zřejmě množit odrůdy očkováním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
paseh - (14) - 92.80 (?), 1.12.2016 11:36

Dobrý den

vyčetl jsem, že se muchovníky dají roubovat na jeřabiny. Budu zkoušet příští rok.

P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 99.250 (?), 1.12.2016 13:59

Rozmnožuje se výsevem na jaře, dělením a štěpováním. Muchovník se štěpuje snadno, roubování na další druhy, jako jsou hloh (Crataegus) a jeřabiny, jeřáb (Sorbus), jsou často úspěšné. Po naroubování pozorujeme po určité době slábnutí růstu.
Je běžně uváděno, že Amelanchier lamarckii, široce pěstovaný a naturalizovaný v Evropě, kam byl přivezena v 17. století, je původem ze Severní Ameriky, pravděpodobně z východní Kanady. V současné době není známo, že by se vyskytoval ve volné přírodě, a je pravděpodobně hybridního původu, jako kříženec mezi A. laevis, a buď A. arborea nebo A. canadensi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 7.22 (?), 3.6.2017 6:59
Dobrý den, jak rychle roste muchovník? Mám asi 10cm odkopek s kořínky, ale uschly mu všechny listy. Kdyby se náhodou nějak vzpamatoval, nebude to trvat moc dlouho než vyroste? Není lepší koupit v zahradnictví? Děkuji za odpověď.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 131.34 (?), 30.5.2019 21:26

Ráda bych se připojila k tomuto dotazu. Jak rychle roste muchovník? Na podzim 2017 jsem zasadila odrůdu Thiessen a od té doby prakticky nepřirostla. Loni trochu zaplodila, letos má taky nějaké plody, přírůstky jsou však prakticky nulové frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 30.5.2019 22:26

Ten můj muchovník Alaska je pěkný plevel. Když byl malý rostl tak o 30 cm. Nyní výmladky přes metr. Výška keře téměř 4 metry. Kdyby si ho někdo vykopal tak budu rád. Jinak půjde na podzim do lesa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika