Řízkování malin



Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?)
8.9.2009 13:10

Pěstuje te je na nějaké konstrukci, nebo jen volně?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
myn - (49) - 136.89 (?), 8.9.2009 11:50, zobrazeno: 46788x

Potřeboval bych návod pro laika, jak množit maliny, nejlépe řízkováním, protože maliny, které chci namnožit jsou mezi cihlami, železným šrotem... a řízkování se mi jeví jako nejvhodnější. Kdy řízky nařezat? Kolik pupenů mají mít? jak o ně pečovat přes zimu (mám je mít v květináči doma, nebo třeba na okně v kůlně, kde i mrzne, jak zalívat, kdy na jaře nasázet...)?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 6.16 (?), 8.9.2009 12:46

Nevím, nevím...,kdykoliv jsem četl v souvislosti s malinama o řízkování, vždy se jednalo o řízek kořenový, tj.kus kořenu.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 234.137 (?), 8.9.2009 12:47

Podle mého názoru můžete s řízkováním začít hned. Odřízněte prut, který vyrostl letos, tzn.že letos neplodil. Ze střední části si odřízněte kus o čtyřech až pěti očkách a mírně šikmo ho zasaďte do země tak, aby koukalo ven jen poslední očko. A je hotovo. Maliny zakořeňují celkem ochotně. Já tohle dělám třeba i v únoru, nebo v březnu, pokud není zmrzlá půda a chytnou se taky. Tak ať Vám pěkně rostou a držte je na uzdě, aby Vám nerostly tam, kam nemají .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 8.9.2009 13:10

Pěstuje te je na nějaké konstrukci, nebo jen volně?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 88.211 (?), 8.9.2009 13:39

Mám pruh malin 2m široký a 15m dlouhý. Jistě si umíte pane Chem.Alí představit, co je to za tělocvik, když odstraňuji každoročně odplozené pruty tak, že se potopím do maliniště, prut dám nad hlavu a odhodím a znovu a znovu, než je všechno hotovo. Takže konstrukci nemám, těžko by se mi přes ní přehazovalo .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 6.16 (?), 9.9.2009 11:06

Jaký kombajn používáte na sklizeň?? Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 118.76 (?), 9.9.2009 11:14

On už nějaký kombajn na sklizeň malin existuje? Prosím o info .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 180.2 (?), 9.9.2009 12:13

Dobrý den. Ve světě kombajny na sklizeň malin samozřejmě existují. Pracují na principu setřásání uzrálých plodů, podobně jako u rybízu a spousty dalších druhů ovoce. Podmínkou sklizně je porost vedený v úzkém řádku. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.209 (?), 11.9.2009 11:02

Já teda nevím, ale prut, který vyrost letos, neplodil?? Já mam malin kupu, a řekl bych, že všechny na prutech, které vyrostly letos, protože celý porost každý březen nemilosrdně vyřežu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sopa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 190.202 (?), 11.9.2009 11:51
je to špatný postup, ale pokud jste z úrodou spokojen, pak je to vaše věc. Správně se na podzim vyřeže jen to co plodilo (většinou sesychá samo) a na jaře už nic, v létě plodí na tom co zbylo z loňska + co stihlo vyrůst.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika