Řez rakytníku



host - 90.100 (?) 
3.5.2017 21:25, zobrazeno: 5121x

Prosím, mám dotaz. Manžel vloni prořezal rakytníky dosti razantně. Některé větvičky na koncích vyrašily, ale jinak je ostatní ještě teď v květnu, bez jediného náznaku, že se vzpamatuje. Moc mě to mrzí. Vloni jsem měla bohatou sklizeň. Tak bych se chtěla zeptat, jestli mám ještě nějakou naději, že se rakytníky vzpamatují. Jinak se jim náramně dařilo. Díky za odpověď. Hana

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
moonvil - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 112.141 (?), 4.5.2017 16:15

Některé odrůdy (zejména ty sladší ruské) hluboký řez nemusí dobře snášet, naopak třeba německé rakytníky jej zvládají v pohodě. Sklízejí se normálně kombajnem jak obilí ve výšce cca 1m, pak zase dorostou.

Co to máš za odrůdy, tušíš?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 90.100 (?), 5.5.2017 16:51

Moc děkuji za odpověď, jen jsi mne moc nepotěšil. Jaké odrůdy mám, netuším, ale podívala jsem se na zahradnictví Kruh, co jsem je zakoupila a tam mají odrůdy: krasavice, sluníčko, Pantělejevská, Voroběvská. Takže mám určitě ruské. Ale jelikož byly vloni nádherný, tak doufám, že se ještě zmátoží. Už jsem je i pohojila hnojivem na drobné ovoce. To taky nevím, jestli jsem udělala správně. díky Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika