Půda pro borůvky a maliny



Stránky: 1,  2   
Tom28 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 38.249 (?) 
25.3.2018 21:19, zobrazeno: 11213x
Ahoj Mám na znalé dotaz ohledně hlíny pro maliny a borůvky. Lze nějak úspěšně pěstovat tyto dvě rostliny vedle sebe v jednom záhonu? Jedná se o klasické maliny a americké borůvky. Vím že borůvky potřebuji kyselejší půdu ale u malin ze zdrojů z internetu si nejsem jistý. Někde píši mírně kyselou někde jen bohatou na živiny... Díky za objasnění
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
petrpan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 226.24 (?), 26.3.2018 7:09
"Jedná se o klasické maliny a americké borůvky." Jedna se o kanadske boruvky nebo americke boruvky (muchovnik)?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
moonvil - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 112.141 (?), 26.3.2018 13:39

Maliny mi vždy velmi ochotně prorůstaly do vedlejšího rašelinového záhonu s kanadskými borůvkami, takže se jim asi kyselejší substrát líbí. Otázkou je zda se to líbí i těm kanadkám, že se mezi ně cpou maliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 125.26 (?), 26.3.2018 17:29
maliny jsou plevel, ty porostou v kazde pude
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.191 (?), 26.3.2018 20:00

Ma niekto skusenost s mnozenim malin z odrezkov? Zakoreni to?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.81 (?), 26.3.2018 20:32

S množením malin zkušenost mám, ale nevím co přesně myslíte slovem odrezok (odřezek čeho, roub, řízek).

Maliny se dobře množí kořenovými řízky. To je kus kořene, na kterém je ztluštěná uzlina, čili růstový pupen, ze kterého pak vyraší nový nadzemní výhon. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 105.191 (?), 26.3.2018 20:55

Myslel som řízek-kus letorastu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.81 (?), 26.3.2018 21:42

Řízek z maliníkového letorostu, tak to nevím. A přiznám se, že mě to vlastně ještě nikdy ani nenapadlo. To asi v zahrádkářských podmínkách nepůjde, protože vlastně přezimovaný letorost do půl roku hyne (po odplození), ať byl na jaře v sebelepším stavu (je tak naprogramován).

Na druhou stranu, ale třeba některé ostružiny (stejný botanický rod) velmi snadno koření a udělají novou rostlinu, když se mladý, horní konec tohoročního výhonu dostane do styku s půdou. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 38.249 (?), 26.3.2018 20:58
No teď si připadám trochu hloupě protože to s paní prodavačkou řešila moje paní a ta jí prý řekla že to jsou americké borůvky které narozdíl od kanadských jsou samosprašné a nepotřebuji druhou do páru. Pak se na netu doctu že americké rovnají se kanadské tak nevím co jsme to vlastně koupily. Fotka to v tomto asi moc nepomůže ale kdyby náhodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
petrpan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 226.24 (?), 26.3.2018 22:51
Ale jo, fotka pomuze. Tohle je kanadska boruvka. Americke se rozhodne nerovnaji kanadske. Ani to nejsou pribuzne rostliny. Mam je oboje na zahrade - kanadky v raseline, muchovniky (americke) normal substrat + hlina. Pak mam jeste kamcatske v mixu substrat + raselina.. At maji deti co zobat :) Mimochodem kolik ta kytka stala? Videl jsem ted o vikendu v baumaxu o dost hezci za 109. Ale meli jen darrow, chandler a bluecrop.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika