Problémy s plodností morušovníku



Zdeněk Dukát - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 62.215 (?)
3.1.2008 16:46

Vážená paní, buďte ráda, že Vám moruše neplodí. Půl života jsem měl přede dveřmi černou moruši. Ovoce je to fádní, až nechutné. Ovšem někomu může chutnat. Podivuji se, že se věnujete zde v této rubrice takovému ovoci. Doporučuji Vám pěstovat rakytník řešetlákový. Ten je obsahem pozitivních látek daleko před moruší. Jako dítě jsem v době komunismu choval bource morušového. Ti by i dnes během vývoje spořádli popisovanou moruši. Její kmen má průměr 40 cm. Nepamatuji se, že by někdy zmrzla. 20km od Phy. Až Vám bude moruše plodit, vzpomeňte na mne.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
      
Zdeněk Dukát - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 62.215 (?), 3.1.2008 16:46

Vážená paní, buďte ráda, že Vám moruše neplodí. Půl života jsem měl přede dveřmi černou moruši. Ovoce je to fádní, až nechutné. Ovšem někomu může chutnat. Podivuji se, že se věnujete zde v této rubrice takovému ovoci. Doporučuji Vám pěstovat rakytník řešetlákový. Ten je obsahem pozitivních látek daleko před moruší. Jako dítě jsem v době komunismu choval bource morušového. Ti by i dnes během vývoje spořádli popisovanou moruši. Její kmen má průměr 40 cm. Nepamatuji se, že by někdy zmrzla. 20km od Phy. Až Vám bude moruše plodit, vzpomeňte na mne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Nisa - (10) - 35.5 (?), 8.1.2008 11:30

Hm, tak já moruše miluju:-). Mají zvláštní chuť, rostou v Polabí. Jsou fakt výborné, taky si jí chci zasadit, ale bojím se nadmořské výšky 660 m. Pořád váhám...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 48.28 (?), 19.1.2008 23:54

Morušovník u nás roste a plodí nejlépe na jižní Moravě. Listím se krmily housenky bource morušového, takže rostl u řady domů. Jezdila jsem na prázdniny jako dítě od Prahy do rodiště své mamky a dovolili mi vylézt na stromy a trhat a jíst. Dobrý byl bílý i tmavý. Spousta plodů, co padalo na zem jedly i slepice. Považuji plody za jednu z největších dobrůtek. V zahradách u Buckinghamského paláce (Anglie) také rostl, ale nebyl tak obalený jako na jižní Moravě (okolí Uherského Hradiště). Tak jsem před 2 roky koupila od Moraváků, co rozváží stromy do Čech černou a bílou Moruši a zasadili jsme ji na chalupě (u Nepomuku). Původní rostliny zkomíraly a pak vyrazily nové výhonky a ze stromů jsou keře, ani nevím jestli z toho něco bude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 185.31 (?), 18.3.2008 19:14

Moruse jsou skvele, maji velmi jemnou chut. Uznavam ale, ze z dlazby se spatne cisti, tudiz je nejlepsi mit pod ni travnik. Pak se daji i dobre sbirat. Nejlepsi jsou previsle odrudy, tam muzete pohodlne trhat ovoce rovnou ze zeme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 217.129 (?), 12.4.2008 21:36

Morusa ma na jednom strome samcie aj samicie kvety no su aj stromy ktore samicie kvety a teda ani plody nemaju.Treba ockovat prstencovym ockovanim v juni.Najlepsie a vsestranne ovocie!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 136.16 (?), 13.5.2008 12:21

Můžete upřesnit na co a jak se to roubuje(vrůbluje)??Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 109.108 (?), 14.6.2008 11:55

Jí mám moruši černou, převislou,ale problém je v tom, že větvě jsou dlouhé až na trávník, kde se plazí.Co s tím, mám ji zkrátit a kdy?Je 3 toky stará a má slušně výborných plodů, které začínají dozrávat.Maréta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 239.9 (?), 2.12.2008 15:38

Mám na zahradě podél plotu asi 30 stromků moruší. Dědictví z doby chovu bourců.  Bílé i černé. Ovoce z nich nesklízím, protože není zajímavé. Maximálně je dáváme ve směsi s jiným ovocem do jogurtu, to znamená, že v sezoně oběhneme zahradu a trháme dle chuti do kelímku. Moruše se nechá pěstovat jako strom nebo keř. Pro množení by mělo stačit hrst plodů zahrábnutých do země na zamýšleném stanovišti. Občas mě na zahradě vyroste moruše z výsevu ptáky. Plody rády konsumují žluvy, kosové,...Parkuji pod nimi auto - modré fleky na karoserii. Sám považuji moruši za parkovou záležitost. Pěstujme vyšlechtěné kvalitní ovoce. Roubování by neměl být problém. Zahradu mám v Brandýse n/L. Pěkná řada moruší roste podél plotu uvnitř areálu krčské nemocnice v Praze. Případným zájemcům mohu přenechat sazenice nejraději výměnou za jejich eventuální přebytky z říše rostlin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 2.12.2008 16:51

Když jsem moruše chutnal, připadly mi nápadně sladké. Nezkoušel někdo toto ovoce kvasit a pálit? Jsou nadšenci, kteří pálí i maliny či rybíz, tak proč ne moruše?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 239.9 (?), 3.12.2008 17:23

Jistě by se nechal udělat kvas z moruší, ale použil bych je spíše jen pro doplnění objemu, třeba k broskvím, protože dle mého názoru nemají žádnou charakteristickou vůni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika