Problémy s malinami



Stránky: 1,  2   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 182.96 (?) 
15.7.2017 14:12, zobrazeno: 9059x

1. Každoročně už od jara mi pomalu chřadnou dvouleté výhony maliníku. Je to vidět i na fotce, výhony normálně plodí, ale často listí žloutne a usychá. Některé zaschnou už před rašením, některé později, ostatní až po odplození. Nevím, čím to může být způsobené (vláhy mají dostatek), napadá mě snad jen asi bejlomorka, boť všechny výhony mají na podzim nad zemí na stonku bouli. Likvidovat je nemůžu, protože to mají vesměs všechny a nezbyly by žádné. Je to pravděpodobná příčina, nabo může být na vině i něco jiného? Jak tomu zabránit?

2. Dozrávající maliny mi napadají (vysávají) vosy, mouchy a další hmyzáci. Úroda je díky tomu vždy velmi mizerná, i když nasazeno je pěkně. Je nějaký způsob, jak hmyz od toho odradit? Nějaká pastička s lákavější šťávou, než nabízejí maliny, aby daly přednost jí?


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
jz77f - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 212.8 (?), 15.7.2017 14:47
To je normalni. Ty odplozene uschnou, ustrihnete je a vyrasi nove.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 182.96 (?), 15.7.2017 15:03

Není normální, aby žloutly a usychaly listy před a při plození. Koukal jsem i u jiných pěstitelů, listí je normální a zdravé. Výhony mají uschnout až po odlození.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 173.17 (?), 15.7.2017 15:24

Nevím čemu říkáte dvouleté výhony? Maliny rodí na výhonech vyrostlých v minulém roce. Všechno ostatní mělo být vystřháno již po loňské sklizni. Letošní výhony Vám pravděpodobně ještě nerodí. Toto platí pro maliny s jedním (letním) dozráváním.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 182.96 (?), 15.7.2017 16:01

Šmarjá, budem si hrát se slovíčky? Samozřejmě že mluvím o těch loňských, které letos plodí (tedy dvouletých, plodí v druhém roce). O jiných snad mluvit nemůžu, když po odplození tyto výhony zanikají, v třetím roce jsou mrtvé... Takže - nějaký tip, v čem může být problém?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 15.7.2017 17:28

V ničem, dělají mi to taky. Asi ty horka před měsícem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 173.17 (?), 15.7.2017 17:39

Nerozumím proč se čílíte.

           Vladimír

PS.: Teď jsem si vzpoměl, že tam u vás v H si koupi můj kamarád chatusmiley

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.116 (?), 15.7.2017 16:31

Hnojíte? Maliny spotřebují dost... Jinak hmyz mi na ně také chodí mlsat. Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 182.96 (?), 15.7.2017 16:59

Vloni jsem k nim dával hnůj a kompost - to zřejmě způsobilo růst více nových výhonů, ale jinak se chovají stále stejně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 225.115 (?), 15.7.2017 18:49

"... bejlomorka, boť všechny výhony mají na podzim nad zemí na stonku bouli."

Opravdu jediné rozumné je výhon ustřihnout. Pokud je tam boule, tak asi nemá smysl hledat ještě jinou příčinu.

Ad2 - lapač vos z PET flašky a do něj třeba trochu piva nebo sirup s vodou... rad co tam dát je na netu hodně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika