problémy s Goji



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Tazz1 - (8) - 130.54 (?) 
10.8.2008 20:03, zobrazeno: 131683x

Dobrý den,

tak jsem se dal do pěstování Kustovnice čínské - Goji. Rostlina už má skoro metr, ale začaly problémy. Listy žloutnou a objevuje se bílý povlak, který po setření je cítit houbami.

Můžete mi někdo prosím poradit čím to je a jak s tím bojovat?

Díky

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 21.2 (?), 10.8.2008 23:06

To bude padlí použít několikrát postřik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vahav - (4) - 110.136 (?), 11.8.2008 8:58

Dobrý den, měl jsem ten samý problém koncem května. Na dvoumetrových prutech (od loňska) se na všech listech objevilo padlí. Doporučili mi Bioton, že je ekologický. Stejně mi všechny listy opadaly. Teď začátkem srpna kustovnice opět obrazila novými listy a začala kvést. Napadá mne, že když se dělá jarní postřik proti padlí na angreštech a jabloních, tak k bude dobré vzít i kustovnici od shora až dolů. Jinak za ty 2 - 3 měsíce bez listů byly větvičky s podivem pořád živé, a to na přímém slunci. Vydrží opravdu hodně. Václav 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Tazz1 - (8) - 130.54 (?), 11.8.2008 19:41

Takže nechat opadat a čekat až příští rok obrazí nebo můžu ještě teď uprostřed léta provést postřik?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 98.82 (?), 11.8.2008 20:21

Vzhledem k tomu, že Goji většinou pěstují lidé, kteří se snaží žít zdravě, nechápu ochotu zaneřádit si zahrádku postřiky a " zaručeně neškodnými" chemikáliemi. Takhle zaručeně neškodné bylo před lety i DDT a všechny pesticidy. I tak je toho kolem a v nás naskládáno víc než dost - tolik, že to ani pravidelná konzumace zaručeně ozdravujících plodin snad zachránit nemůže. Ale člověk, který nestříká, si aspoň může říkat, že on k tomu nepřispěl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
důchodkyně - (10) - 93.16 (?), 2.11.2008 13:42

Dobrý den, nevíte,kde bych našla fotografii celého keře Goji, jsem z toho prořezávání trochu zmatená, nejvíc by mi pomohlo, kdybych viděla fotku celého keře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 169.97 (?), 8.12.2008 10:42

S řezem není problém, je to "divoké křoví", velice dobře obrůstá - jako její příbuzná kustovnice cizí, která roste běžně u nás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.164 (?), 3.3.2009 18:39

Na kustovnici se mohou objevit housenky, které dorůstají až 18cm délky. Je to lyšaj smrtihlav.Není hojný, já bych ho nezabíjel dal bych ho do brambor, žere i bramborovou nať.Sice tam se může poškodit při kopání brambor.
Kde roste kustovnice divoce, tam stačí vlézt do křoví a podle trusu na zemi se pozná kde je housenka.Kuklí v hlíně a asi za měsíc se už líhne.Žel u nás nepřežije zimu snad některý jedinec stihne doletět zpátky do afriky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.26 (?), 18.4.2009 20:04

Letos jsem ji zasel a rostlinky už jsou asi dvaceticentimetrové, ale horní lístky jsou tak zvláštně zvlněné. Máte s tím někdo zkušenosti? Může to být tím že mi asi dvakráte povadly nedostatkem vláhy?

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 98.74 (?), 20.5.2009 20:58
Dobrý den. Taky se chci pokusit pěstovat Goji, zatím jsem si sehnala semínka. Můžete mi, prosím poradit, co teď s nimi? Mám je dát rovnou do hlíny nebo nejdřív nechat naklíčit na vlhké vatě? Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika