Pro pěstitele kanadáků?



velmez - (44) - 9.130 (?) 
29.6.2010 20:33, zobrazeno: 8322x

Borůvkám se u nás daří, mám 7 keříků skoro 2metrové a chci se zeptat čím je mám postříkat(calypsem?),myslím, že jsou na nich mšice a taky hodně takových malých pavučinek, nevíte někdo co to je? a čím postříkat?

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
brunecova - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (63) - 146.135 (?), 7.7.2010 21:11

Mám na zahradě 21 borůvek.Pěstuji je už 10 let a bez problémů. Dnes jsem je prohlížela, ale ani jedna nemá mšice, v minulosti ani nikdy neměla. Obr. č. 1 - to zasychání konců se občas objeví. Obr.č.2 -  nerozeznám, co by to mohlo být. Obr.č.3 - keře máte krásné. Tipuji, dost hnojené dusíkem. Borůvky netrpí žádnými chorobami, ani škůdcemi. Já osobně bych vše ostříhala do zdravého dřeva, postřik vám neporadím, protože jsem to nikdy nepotřebovala. Ty pavučinky jsou po celém keři, nebo jenom na koncích?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
brunecova - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (63) - 146.135 (?), 7.7.2010 22:51

Přeci jsem něco našla.    Vážnou chorobou borůvek je odumírání výhonů, které způsobují houby Godronia cassandrae, Botryosphaeria corticis, Phomopsis vaccinii a Botrytis cinerea. Dochází k náhlému vadnutí a odumírání větví či jejich částí. Postřik neuvádí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 233.251 (?), 28.5.2017 15:23
Mam na boruvkach takove radoby maleuslicky na vetvickach a kolem hodne mravencu. Ale msice tam nejsou. Jak to zlikvidovat? Dekuji za radu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 45.232 (?), 30.5.2017 18:45

Je to puklice, postříkat decis atp.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika