Postupná úroda jahod (druhy)



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 104.15 (?) 
19.3.2017 15:54

Nie proti chloroze som nebojoval. Nebolo mojim cielom zachranovat danu odrodu za kazdu cenu. Mam tazsiu ilovitejsiu podu nivneho povodu s vyssim obsahom vapna, takze som chcel vyselektovat odrody, ktorym sa tu bude darit bez specialnej starostlivosti. Jedine co robim je ze na jesen pripadne skoru jar kyprim podu a cez sezonu primerane zalievam - aby bolo vlhko no nie premokrene, pripadne nastielam horcicnu slamu. Ostatnym odrodam to bohato stacilo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 35.93 (?), 19.3.2017 17:47
Pro jahody by mělo byt pH 5.5 - 6.5, mozna by to chtelo se pokusit u Vas pH snižovat pomoci kyselych hnojiv a delat postrik listovymi hnojivy. Na ostatních odrůdách to mozna není videt, ale pokud je pH mimo dane rozmezi, tak to není ono (vynos, velikost plodu).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 191.123 (?), 19.3.2017 11:55

Prohledal jsem objednávky v e-mailu, ze Sempry jsem si jahody nechal zasílat v srpnu 2012, srpnu 2014 a březnu 2016. Ve všech případech byla dodávka v pořádku, v balení bylo i pár rostlin navíc (patrně kdyby některá zašla) a při větší obejdnávce (to byla ta první) přidali i balíček odrůdy tuším Miss navíc (poloraná velkoplodá odůrda, celkem jsem s ní byl spokojený, ale nebyla v nabídce při dalším nákupu, tak jsem ji opustil)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika