Polamany angrest



MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (112) - 210.154 (?) 
15.6.2020 10:26, zobrazeno: 1046x

Ahoj, loni jsem na podzim vysadil stromkovy angrest, ted mel krasne letorosty vzorove rozlozene po rezu na 2 pupeny po sazazeni, asi 30cm. Prijdu na zahradku, a 4 z peti vylomene az ve dreve viseli na stromku. Prosim o radu, co s tim. Vyrasi neco jeste ted z pupenu u vylomenych vetvi, nebo ten co zbyl vyvazat vzhuru a zastipnout a snad zalozit jeste letos novou korunku? Vypuci jeste neco letos?


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Misit - (2) - 39.21 (?), 15.6.2020 21:38

Mám úplně stejný problém. Všech mých sedm loni vysazených stromkových angreštů je polámaných. Letorosty jsou vylomené přímo z pupenu, ze kterého vyrostly. Jeden angrešt přišel o všechny letorosty a zůstaly mu jen dva shluky lístků v patě bývalého letorostu. 

Na všech angreštech se také objevilo poškození letorostů v podobě podélných prasklin. 

Mám z toho pocit, jakoby angrešty překotně rostly a neudržely vlastní tíhu letorostů a navíc jak mohutněly i do šířky tak popraskaly. Některé letorosty byly výrazně širší jak dřevo, ze kterého vyrůstaly. 

Poraďte prosím, s čím jsme se to setkali? Je to nějaké onemocnění, počasí nebo něco jiného?

Angrešt 1, detail
Angrešt 1, detail
Angrešt 1, detail 2
Angrešt 1, detail 2
Angrešt 1, pohled
Angrešt 1, pohled
Angrešt 2, pohled
Angrešt 2, pohled
Angrešt 2, detail
Angrešt 2, detail
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 59.136 (?), 15.6.2020 22:05

Zajímavé, já mám stejně vylámaný nový stromek černého rybízu. Vyhnal 4 větve přímo nahoru a tři se vlastní vahou ulomily. Asi jsem moc zalévala a hnojila. Milena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.100 (?), 15.6.2020 22:20

Tipla bych to na to počasí, po relativním suchu je teď vláhy až příliš. Odpovídalo by tomu i to podélné praskání větviček (jako když se nezalévají rajčata a pak pořádně zaprší, začnou praskat)...           Lída.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika