Plodnost kamčatské borůvky



host - 24.243 (?)
21.3.2012 15:27

Od jedné zimy, kdy mi zajíci ohryzali zimolez cca 10 co od země, tak mám výnosy velmi dobré.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 39.128 (?), 15.5.2010 13:25

Zimolez kamčatský -4 kusy vysazené venku-mi dokvetly asi před měsícem. Kvítky jsou zcela nenápadné, dají se úplně klidně přehlédnout, pokud jich tam není mnoho a nevíte, jak mají vypadat. Navíc mívají barvu světlonce zelenkavou, trošku do žluta, pokud jsou rostliny trochu olistěny, klidně s barvou lístků květy splynou. Plůdky už mám nasazeny, ale lze je rovněž přehlédnout, bývají stejně zelené jako listy a než se trochu víc nalijí, tvoří jen takové jakoby ztuštělé zelené čárky. Hnojivo ani být nemusí, zimolez je docela nenáročný. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.80 (?), 15.5.2010 13:33

tak to si počkáte až do příštího roku. Já mám také Modrý Triumf a musí mít u sebe(v zahradě) jinou odrůdu kvuli opylení, tedy pokud bude kvést. Ve sbírce již doma mám několik odrůd: Kromě výše jmenovaného také Altaj a Amur ( ty ještě neplodí), potom mám Duet, Atut, Czelabinka, Sinoglaska, Woloczebnica, Dlinnoploda a Remont. Remont má nyní největší plody(zelené). Ostatní jsou tak na stejné úrovni vyjma Duet, ten se liší šířkou listů a dobou rašení i kvetení (pozdní). Zato jeho plody jsou potom tedy klasa!

Květy se objevují časně a opylují je především čmeláci, kteří jsou odolnější chladu než včely. Takže chraňme čmeláky.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 39.128 (?), 15.5.2010 13:39

Ano, to jsem nezmínila. Sama mám Altaj, Amur-plodí-a Modrý triumf. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.18 (?), 15.5.2010 13:46
Dekujeme za informaci. Po zbezne prohlidce jsme nasli asi 5 zelenych boruvek:-) Může vykvést i podruhé za jeden rok? Nebo to jen kanadská? Pokud ji máme na balkoně, co pak přes zimu? Máme ji ve velikým květináči s velikou nádobou na vodu. (systém Lebiš). Děkujeme
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 39.128 (?), 15.5.2010 13:55

Kamčatský zimolez kvete nejdříve tam v únoru, plodí zrají v květnu. Pak si zase počkáte do dalšího roku. Ten Altaj a Amur jsem měla na dvoře pouze tak, jak se v květináčích-obyčejných-zakoupil celou zimu, protože jsme ho tehdy nestačili zasadit do půdy. Přežil úplně v pohodě i velké mrazy. Na balkonu asi bude třeba jen dát pozor, aby úplně nevyschl. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?), 25.5.2010 22:47

Tak jsme letos předběhli kosáky a ochutnali první plody, E

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 27.5.2010 17:47

neplodící starší keř je třeba hluboko zmladit, vyrostou mladé silné výhony, na kterých je příští rok velká úroda.Odrůda Kola44 se nemusí řezat vůbec, plodí bez řezu každý rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.243 (?), 21.3.2012 15:27

Od jedné zimy, kdy mi zajíci ohryzali zimolez cca 10 co od země, tak mám výnosy velmi dobré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 69.158 (?), 14.4.2012 21:31

Dobry vecer, koupili jsme si s pritelem kamcatskou boruvku ve straklu, dali jsme ji na chodbu v panelaku (venku byly jeste prizemni mraziky). prvni tyden se zdalo, ze s eji tam libi, zacala mit zlute kvitky a presadili jsme ji do vetsiho kvetinace. potom ale zacala vadnout, listky usychaly a celkove vypada dost chatrne. poradite, co udelat pro jeji vzkriseni? mela by byt pouze venku nebo je potreba ji prihnojit? vody ma zda se dost, puda v kvetinaci je stale vlhka..diky za rady, Kristina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 15.4.2012 7:31

Vždycky, když čtu příspěvek kde je psáno vody má dostatek, tak si pomyslím, další pokus předělat normální rostlinu na rostlinu bahenní.Jinak samozřejmě zimolez je rostlina, která patří ven a ne do bytu.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika