Pestovanie lesnych cucoriedok (boruvek)



host - 248.30 (?) 
2.3.2017 15:31, zobrazeno: 7687x

Dobry den,

na viacerych miestach som nasiel, ze lesnu cucoriedku (Vaccinium myrtilus, angl. bilberry) nie je mozne pestovat v zahrade, kvoli tomu ze potrebuje symbioticke mykorizne huby.

Na americkych strankach som vsak nasiel, ze sa to da. Aka je teda pravda? Podarilo sa to niekomu?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.30 (?), 2.3.2017 16:30

Pre anglicky hovoriacich, napr.

Bilberry Plant Information: Learn About Bilberry Cultivation And Care

Bilberry

Vsade pisu velmi podobne veci, nikde zmienky o tom, ze by malo byt jej pestovanie narocne alebo si vyzadovali specialnu starostlivost (okrem kyslej pody).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 136.28 (?), 2.3.2017 21:49

Dobrý včer. Lesní borůvky mi rostou na skalce téměř v samém šutru. V čem je problém? Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 121.21 (?), 3.3.2017 9:42
To rad pocujem. Rastu tam prirodzene, ci ste ich vypestovali? A skalku mate niekde v lese / pri lese? Akom? Dakujem!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 152.30 (?), 3.3.2017 12:39

toto je o tom na webe... Vaccinium myrtillus L. možno pestovať aj doma na vlastnej záhradke. Brusnica obyčajná sa dá rozmnožovať drevnatými odrezkami. Stačí dôjsť si do lesa v období na prelome marca a apríla, tam si odrezať od statnejšie Brusnice cca 10cm odrezky, a dať zakoreniť doma, kde sa teplota pohybuje okolo 20 ° C. Vhodné namiešanie zmesi, pre efektívne zakorenenie Brusnice, je 1 diel piesku a 3 diely rašeliny, kedy namiesto rašeliny môžeme použiť aj hrabanku (borovú). Keď nám odrezky zakorenia, necháme ich zosilniť do zimy a na zimu je presádzame do kvetináčov. Z jari je vysadíme do voľnej pôdy, s neporušeným koreňovým balom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 136.28 (?), 3.3.2017 19:07

Dobrý večer. Do skalky jsem si přinesl mechy i s borůvkou. Dobře se ji daří a normálně plodí. Bydlím na horách 800 m.n.m. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Michaela21 - (1) - 99.65 (?), 3.3.2017 10:41

Já také již dlouhodobě pěstuji doma borůvky, jediné, co mi bylo při jejich kupování řečeno v zahrádkářství, že je třeba si dát pozor abychom měli samčí i samičí rostlinku, ale to bude platit asi jen pro některé druhy, teď jsem akorát viděla v bauMaxu, ale tam je psáno, že samoprašná, čili ta by se měla sama opylovat pokud tomu správně rozumím, ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
andrej_berry - (14) - 120.212 (?), 3.3.2017 17:22
To co myslite vy, je kanadska boruvka, vaccinium corymbosum. Ma vacsie plody, ktore rastu v strapcoch a nefarbia na modro. Ano, samosprasna znamena ze netreba na opelenie samciu aj samiciu rastlinu, ale viac rastlin casto zabezpeci vacsiu urodu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 83.29 (?), 12.3.2017 14:05

Taky pěstuji lesní borůvky doma. Tam kde pěstuji kanadské borůvky, tak jsem vsadil koupený keřík brusinek, který se neobyčejně rozrůstá a z lesa jsem si donesl i keřík borůvek a roste a plodí taky. Kyselá půda je samozřejmě podmínkou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika