Pestovani kanadskych boruvek trvale v nadobach



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?)
8.11.2014 11:38

Ještě k té rašelině, uvádí se že je to např. bílá baltská, má to na něco vliv nebo je rozhodující kyselost bez ohledu na "barvu"? U pilin bych měl trošku obavy o znečistění mazacím olejem. Zdroj pilin od motorových pil bych nebral, muselo by to být od ověřeného např. truhláře, takový naštěstí mám ale je to 30 km daleko. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
host - 65.144 (?), 8.11.2014 11:21

Baliky lisovane raseliny 250 l jsou pro tento ucel nejlepsi, ne kazde zahradnictvi je nabizi, ale nejsou az zas tak vzacne (mivaji je hyper super hobby). Rozměry 250l balíku rašeliny jsou 80x40x35... tj. 112 litru (slisovanych). S odstupem casu ty financni naklady na raselinu cloveku neprijdou velke, lepsi nez se vztekat se shanenim pilin (pokud nejsou nekde blizko a zadarmo). Rodina povazuje kan. boruvky za velmi chutne (ja rovnez), je o ne velky zajem. Jsem vcelku rad, ze je konec sezony a mohu si odpocinout, ale uz brzo budu vyhlizet jaro. Mejte se. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 8.11.2014 11:38

Ještě k té rašelině, uvádí se že je to např. bílá baltská, má to na něco vliv nebo je rozhodující kyselost bez ohledu na "barvu"? U pilin bych měl trošku obavy o znečistění mazacím olejem. Zdroj pilin od motorových pil bych nebral, muselo by to být od ověřeného např. truhláře, takový naštěstí mám ale je to 30 km daleko. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 8.11.2014 12:13

Piliny jsem mel od kamaradu, co rezou na cirlkularkach, ted jsem si navezl od souseda (na budouci mulcovani), pouziva nejaky EKO olej, co si vysetril v praci (do budoucna mu radsi nejaky koupim jako protisluzbu, ale on to jinak vyvazi do lesa a je normalni, takze by do toho motorovy nedal).

Nejsem teoretik na raselinu, ta bezne prodavana se pro boruvky podle mne hodi kazda. Prodava se i specialni raselinovy substrat primo urceny pro boruvky - Substrát pro borůvky je připraven ze směsi vytříděné světlé a tmavé rašeliny s vhodnou kyselostí. - 40 litru stoji cca 100 Kc, takze je to trochu drazi, ale da se koupit napr. 1 pytel (40 litru) na 1 rostlinu (do toho vysadit) a zbytek objemu doplnit z 250l baliku.

Kvalitni 250l baliky baltske raseliny jsou od firmy Hawita, pro boruvky mi je jeden z prodejcu sazenic doporucil a to ve frakci 10-25mm. Nevim, zda je u Vas sezenete. Jinak mezi odrudy se vzprimenym rustem patri jeste Nelson a Emblue (nemam, ale da se tomu verit). J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 136.215 (?), 8.4.2022 12:41

Hliník se v kyselém prostředí rozpouští a borůvky potřebují zeminu kyselou, raději bych zvolil jiný plech příp.dřevěnou zábranu apod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 94.99 (?), 19.4.2015 21:39

na jesen som zasadil do nadob dve male asi 30cm borievky zakupene v hobby markete. Odrodu samozrejme nepoznam ale kazda bola podla stitku od ineho pestovatela, obe maju kvitnut v kvetnu ale jedna ma mat urodu v cervenci a druha od polovice srpna. Zimu obe prezili a pekne vypucali aj ked som mal pochybnosti, lebo som ich kupil za par eur vo vypredaji ako mrzakov. Dnes som si na jednej z nich vsimol nieco zvlastneho. Ta druha to nema. Su to kvety? Neni to nejako skoro na tak mladu rastlinu?

zeby kvety?
zeby kvety?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kety - (13) - 107.6 (?), 20.4.2015 17:53

Ano, jsou to květy, teprve rozkvetou.Nám borůvky ve skleníku v nádobách kvetou už 14 dní a zrají tam v červnu.Venku nám borůvky zrají postupně od července, nadm.výška 480m. K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika