pěstování jahod v sudu



host - 217.130 (?) 
3.8.2008 15:59, zobrazeno: 30828x

Prosím o zkušenost s pěstováním jahod v sudu, v r 2002 zde byl podobný dotaz, ale bez příspěvku, nebo jsem ho nenašel.Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 3.8.2008 17:27

Prečo by to niekto robil? Jahody ako okrasa?

Ale obecne, ak dodržíte "potrebnú agrotechniku", tak môžete kľudne pestovať jahody aj v starej práčke s horným plnením alebo pneumatike z traktora. Žiaden problém v tom nevidím. 

Je ovšem dobré vedieť, že jahody sú pomerne náročné na pestovanie. Teda, ak má byť aj nejaká úroda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 217.130 (?), 3.8.2008 17:51

Nechci je pěstovat na okrasu, ale máme malou zahrádku a kdysi jsem četl, že se dají pěstovat v sudu, ne jenom na místě pro víko, ale ze stran.Nezašpini se a tolik se nezaplevelí, prý se měli udělat díry krumpáčem a do nich sázet.Tak to asi zkusím 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.21 (?), 3.8.2008 19:00

Kdysi jsem to zkoušel ale nic moc.Zem v sudě se slehala a rostliny které byly z boku se zatahovaly, ty co byly nahoře tak rostly jakštakš.Myslím že z důvodu místa je výhodnější takzvaná pyramyda, tam jsou výsledky dobré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 3.8.2008 19:06

Určite to ide - ako experiment. Ale nerobil by som to. Tou najzákladnejšou podmienkou pestovania je dostatok slnka. Čím viac slnka, tým lepšie. A to sa dá ťažko splniť po obvode celého sudu. Efektívne budú plodiť sadenice orientované na juh. Myslím, že malým ale plochým záhonom dosiahnete viac. Proti plevelu sú Lontrel a fólia. A ruky, samozrejme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 172.4 (?), 5.9.2008 10:27

Dobrý den, kolega zkoušel tento způsob pěstování a úspěšně..Sama jsem ještě neměla možnost si to ověřit, ale posílám dál jeho rady..

Sud v místech, kde budou trsy, nařezal do "úsměvu s nosem"  (-    =takhle, ale naležato.Úsměv povytáhl ven ze sudu (pomohl si zevnitř kladívkem),aby vznikl žlábek a nos zatlačil do sudu. Každé patro proložil netkanou textílií proto, aby při zálivce (vrchem)  voda neprotekla šupem až na dno, aby jahody měli čas si vodu vtáhnout.

Myslím, že na tom není nic těžkého, kolega se těší vydatné úrodě.Mnoho zdaru

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 162.128 (?), 5.9.2008 11:44

jestli mate na zahrade mravence, tak si ze sudu udelaji perfektni mraveniste. Ja jsem takto "zasadila" do zahrady veliky kvetinac, kteremu se rozbilo dno, a obsadili ho zcela nekompromisne.

Pyramidu mel jeden muj kamarad, vypadalo to velice pekne a na malou zahradu to bylo perfektni. Mel jich v zahrade nekolik, mam ten pocit ze krome jahod tam mel i salaty. Delal ji do vysky cca 1,2m, ale z ceho to udelal to uz bohuzel nevim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 217.130 (?), 5.9.2008 17:23

Děkuji za reakce.Sud jsem již osadil jahodami asi do 3/4 obvodu směrem k slunci.Hlínu jsem upěchoval / hlavně u jahod /,radu ohledně textilie v každém patře jsem již bohužel nestihl.Díry do sudu jsem dělal krumpáčem a spodní okraje jsem ohýbal ven.Zatím to vypadá, že se jahody chytly.Ješté jednou děkuji a příští rok popíšu výsledky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 136.16 (?), 16.9.2008 13:38

Zkusil jsem, přestal jsem.Odřízl jsem obě víka, udělal jsem flexou zářezy a vybouchal kladivem abych do otvorů zasadil sazenice.Je třeba zem upěchovat, jinak je značné slehnutí.Doprostřed jsem strčil kus silného husího krku s dirkama, spodní konec jsem ucpal pet lahví, aby voda neprotekla rychle do země.Jedná se o malý objem tělesa s velkým povrchem, za horkých slunečných dnů se značně ohřívá.Pokud je každodenně nezalijete, budou zasychat.Stačí vynechat den a horní patra svěsí listy.Také se mi o kraje plechu lámaly stonky s plody.Je to perfektní bejvák pro mravence.Hezký den přeje Pepík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Tomplay - (1) - 64.15 (?), 22.10.2019 21:05
Dobrý den chtěl bych se zeptat na to že chci pěstovat jahody v sudu nejlépe, aby byly stále plodící, ale nevím kdy se sází. Popřípadě jestli by měl někdo typ kde se dají koupit sazenice stále plodících jahod buď někde na internetu nebo v obchodě či zahrádkářství v okolí Třinec. Budu rád za každou odpověď děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika