Pepino Gold - zrání plodů



Stránky: 1,  2,  3   
host - 42.149 (?) 
20.7.2009 15:47, zobrazeno: 50806x

Zdravím zkušené pěstitele a prosím o radu. Začínám s pěstováním pepína, mám tři truhlíky a na každé rostlině tak 10 velkých plodů, ty největší o průměru 10-15 cm. Kdy začnou první plody zrát? Zatím jsou zelené a na některých jsou tmavší pruhy. Díky za rady. Liba

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 109.108 (?), 20.7.2009 19:25

Průměr plodu 10cm?To si děláte legraci.Co to vlastně pěstujete?Nikde jsem, tedy zatím, něčetla,že by plod pepína byl tak obrovský.Jestli jste se nespletla v mírách, trhnete jistě rekord!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Arinka - (1) - 69.92 (?), 20.7.2009 23:06

Ahoj. Určitě to není legrace, loni jsem měla 2 sazenice pepína, sklidila jsem tak asi 30 plodů a jejich velikost byla +- 10 cm. Opravdu některé byly i větší než 10 cm. Plody dozrávaly od září, poslední jsem sklízela až v zimě v prosinci. Podařilo se mi sazenice uchovat - v chladu a za špatných podmínek v garáži přežily. Brzy na jaře jsem odstranila uschlé větvičky, přesadila rostliny do co největších květináčů, co jsem našla. Dala jsem dobrý kompost, trochu rašeliny a trochu písku. Jinak jsem asi 1x týdně hnojila Krystalonem start, od půlky června hnojím 1x týdně Krystalonem plod, květ. Jednu sazenici jsem si nechala, tedˇ teprve naplno kvete a objevují se malé plody. Je to veliká, krásná rostlina. V případě zájmu zašlu foto.  Dotazovatelka má asi pepíno ve skleníku nebo pěstuje v jiných podmínkách, já si nepamatuji, jak jsem měla loni touhle dobou velké plody. Určitě vydržte, plody musí být až přezrálé, krásně žluté, jinak jsou bez chuti.  Zatím nemám žádné škůdce - loni se objevily mšice a molice. Takže pokud v letošním létě přežijeme já i pepíno, mohla bych zase v září sklízet. Zdravím všechny zahrádkáře. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 42.149 (?), 21.7.2009 11:51

Díky za radu. Sazenice jsem měla ve skleníku od dubna do června, ted už jsou venku na osluněném balkoně. První květy měla už v květnu a z těch jsou ty největší plody. Je fakt, že s pravítkem jsem tam nechodila, ale jsou rozhodně větší než velká rajčata. Až někdy sklidím první kus, tak poměřím přesně. Mějte se krásně a pěstování zdar. Liba

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 109.108 (?), 21.7.2009 15:06

Paní Sklenářová, co píšete o pepínu mě zaujalo.Popište mi podrobně, prosím,kde pepína necháváte dozrát a potom rostlina.Píšete o přezimování v garáži.Zaléváte tam rostlinu? A potom, odstraníte suché větvičky a jsou některé zelené a ty necháte na rostlině, nebo si množíte nové sazenice?Tu starou rostlinu máte jak dlouho a plodí?Letos mám také několik sazenic, ale zatím hlavně bohatě kvetou, jedna má plůdky asi 2 cm.Stihne něco uzrát?Rostliny mám v truhlíkách celou dobu venku na celodenním slunci-pokud to je letos možné.Moc děkuji za podrobnou radu a těším se, snad,že taky ochutnáme.Markéta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 69.92 (?), 21.7.2009 22:03

Zdravím hlavně Markétu. Já jsem na tom loni byla stejně jako Vy. Určitě v září budete mít zralé plody. Nechávejte je co nejdéle na rostlině, teprve, když zežloutnou, můžete je nechat dojít např. na okně. Vydrží dlouho. Máte je na dobrém místě, hlavně hlídejte škůdce, hodně zalévejte a nebojte se přihnojit. K přezimování: já jsem nechala rostliny v garáži, protože jsem myslela, že zajdou. Když jsem viděla, že rostlina přežívá, občas jsem ji zalila. Neměla moc světla, nemrzlo tam. V březnu jsem odstranila vše uschlé a neduživé. Zůstaly slabé větvičky asi 10 - 15 cm. Protože bylo poměrně teplo, přesadila jsem ji a umístila ke zdi domu, který je obložen gabřincem,  takže kumuluje teplo. Když hrozilo chladno, přikryla jsem celou rostlinu netkanou textilií. Příště dám asi rostlinu do skleníku, protože dlouho trvalo, než se tzv. rozhýbala. Přeji hodně úspěchů. Jana  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 109.108 (?), 22.7.2009 10:45

Ještě prosím o zodpovězení jednoho dotazu.Plody, které jsou na rostlině třeba ještě v říjnu, dozrají a kde?Nechat na rostlině a tu umístit kam, když nemám skleník?Ještě   jednou moc děkuji za rady, pěstování se mi líbí.Je to nějaká nemoc, když vždy pár listů žloutne?Odstraňuju je, ale pak stejně žloutne pár dalších?Určitě mě zase něco napadne, na co se zeptat.Ještě že jsou šikovní poradci.Markéta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 69.92 (?), 23.7.2009 9:37

Pokud máte možnost nechat dozrát plody někde v teplejším a světlejším prostředí, než je sklep, určitě to bude lepší. Chce to nechat je na rostlině co nejdéle, až žloutnou, jinak se podtrhnou. Možná by stačila chodba. Hlídejte si ale mšice a molici.  Na to žloutnutí listů  - zkuste přihnojit rostinu cereritem -  nasypat navrch na hlínu a vždy zalít rostlinu i zezhora. Prohlédněte listy  - spodní stranu, jestli třeba nemáte mšice. Pak jen stříkat a stříkat. Možná by v letošním pařivém počasí chtělo stříknou preventině Mospilanem a pod. Ten je účinný i na molice. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 139.99 (?), 1.8.2009 9:20

dobrý den, mohu potvrdit, že je to možné, mám doma 6 rostlinek, dnes už rostlin jako stromečky rozrostlé a zkusila jsem jedno, první jsem koupila v dubnu a podle návodu přesadila do většího květináče a ty právě mají tyto veliké plody, ale pokud je tak nejvíc dva na jednom stonku..to je osttatní jsem odstranila, druhý pokud nechala jsem dva další růst jak chtějí.ty celkem 4z dubna mají plodů jako máků, ale kde je plodů na jedné stonce víc, tak jsou menší, pak jsem v květnu užízla dva 4 výhony z dubnových rostlin a zasadila, co udělají, začaly kvost až vna konci června, ale rachle se dělají plůdky... myslím si že nejdůležitější uje když rostlina nasadí co nejdříve plody a ty mají šanci dozrát kvalitně, ty z července budou zrát už doma v obýváku, ale určitě je nechám dozrát až do konce a budu vědět jaký rozdíl je mezi podtrženým ovocem z hyper supermarketu a toho, co mám doma, já nehnojím chemii, nechci aby se usazovala v plodech, protože neodhadnu, kdy přestat tak aby se chemie v plodech rozložila, prostě využívám slepičáků a dávám jogurtový kelímek 150g na 10 litrů vody, nyní,v dibnu a do května to bylo 150g na 20litrů... nevěděla jsem jak to mladé rostlinky snesou, a tak jsem si řekla, že raděj budu hnojit slabounce pořád a ne jednou za týden víc hnojiva, a funguje to, prostě slepičáci naložení a vykvačení jsou dobré i pro pepína, kamarádka dává slepičáky přímo do květináče s hlínou k pepínům, prý jí kvašení smrdí a taky pepína se mají k světu, hlavně denně musí mít plnou misku vody, ty moje vypijou nyní 4litry vody... nejlíp se mi osvědčili truhlíky lebiše... je na 5 litrů vody miska a kytí si veme tolik kolik potřebuje vody samo... a nezahnívají kořeny, tak uvidíme, co bude v září... jen mě štve, že potřebuje hodně slunce a co s ním když se blíží přívalové deště... nemám odvahu je nechat na bouřce, nikdy nevím jestli by pepina nepoškodila a tak, pokud máte někdo zkušenosti s poškozením plodů od pridkých dešťů nebo krup napište budu moc ráda...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 106.248 (?), 8.8.2009 9:31

Dobrý den,

koupila jsem si letos jednu rostlinu Pepina a zatím mám pár plodů velikosti rajčat a další se dělají.Chtěla jsem se dozvědět co nejvíc o pěstování tohoto ovoce.

Diskuzní příspěvky Vás všech mi udělaly radost, protože mám šanci, že sklidím nějakou úrodu.

Rozhodně se budu řídit Vašimi skušenostmi.

Děkuji a dám vědět, až něco sklidím.

Hodně úspěchů v pěstování přeje všem Bety.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika