Pepino Gold - zrání plodů



host - 127.68 (?)
14.8.2018 10:15

Pro aldyk.Dobrý den.Mně v červnu, když těch 27 rostlin bylo ve skleníku také začaly žloutnout a opadávat listy.Protože už nosím brýle a ani s nimi jsem na listech nic neviděl, vzal jsem na pomoc lupu a našel jsem na spodní straně velké množství nepatrných potvor-sviluška chmelová.Boj byl nekonečný, vždy po čtyřech dnech jsem stříkal.Dnes jsou rostliny olistěné a plody začínají pomalu dozrávat.Jen nevím, jestli moje úsilí nebude marné, někdo říká, že mu pepína nechutnají, já jsem je ještě nikdy neochutnal!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
AlBernat - (1) - 69.24 (?), 7.8.2018 20:12

Pepino Gold - 10cm je běžná velikost.Mám dva květináče a v každém 10ks.

Některé jsou větší než 10cm, začínají se zbarvovat do fialova, nevím,kdy dozrávají, údajně koncem srpna.Problém je, že začínají žloutnou a padat listy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 127.68 (?), 8.8.2018 12:07

Dobrý den všem! Loni jsem koupil dvě rostliny, špatně pěstoval a nebylo z nich nic.Přezimovaly ve sklepě, v lednu jsem udělal 29 řízků s tím, že možná nějaký přežije.Přežilo jich 27,tak jsem je nasázel do kyblíčků a velkých květináčů.Každý týden hnojím kristalonem, dvakrát za den zalévám, jsou na plném slunci.Mám na nich 189 plodů, některé už začínají pruhovatět.Co s nimi udělám, to nevím, možná nakonec z nich bude Pepí(k)novice!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
aldyk - (36) - 176.230 (?), 8.8.2018 13:35

Před třemi lety jsem zkusil pěstovat poprvé, ale skončilo to naprostým fiaskem. Ze třech rostlin pouze dva malé plody. Rostliny sice bohatě kvetly, ale plody z toho žádné. Po prvním nezdaru jsem na Pepíno zcela zanevřel, ale letos jsem ve stejném e-shopu nakupoval jiné rostliny, tak jsem Pepínu dal ještě jednu šanci a pár rostlin přihodil do košíku. Násada plodů je tentokrát hodně velká a první plody se už začínají vybarvovat. Koncem června rostlinám ale začaly žloutnout a opadávat listy, až zůstaly rostliny téměř holé pouze s malými plody. Už to vypadalo, že Pepíno skončí v kompostéru, ale naštěstí znovu bohatě obrostlo, listy jsou sice o dost menší, ale vypadá to, že plody uživí. Růst plodů se tím ale hodně zpomalil a nebudou moc velké. Zajímalo by mě, proč ty listy opadaly, rostliny jsou celý den na sluníčku a každý den zalívám. Pro jistotu jsem stříknul proti svilušce i když jsem žádné breberky neviděl, asi to bylo ale už pozdě a všechny napadené listy opadaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 127.68 (?), 14.8.2018 10:15

Pro aldyk.Dobrý den.Mně v červnu, když těch 27 rostlin bylo ve skleníku také začaly žloutnout a opadávat listy.Protože už nosím brýle a ani s nimi jsem na listech nic neviděl, vzal jsem na pomoc lupu a našel jsem na spodní straně velké množství nepatrných potvor-sviluška chmelová.Boj byl nekonečný, vždy po čtyřech dnech jsem stříkal.Dnes jsou rostliny olistěné a plody začínají pomalu dozrávat.Jen nevím, jestli moje úsilí nebude marné, někdo říká, že mu pepína nechutnají, já jsem je ještě nikdy neochutnal!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 33.10 (?), 14.8.2018 20:01

Chut pepina prirovnavam mezi hruskou a nedobrym cukrovym melounem  cim vic je pepino zrale tim vic je chutnejsi a lahodnejsi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 69.24 (?), 29.8.2019 19:17

Ahoj všem.

10cm u Pepina je normální velikost.Letos mám dva velké květináče, jeden pouze zelený, bez plodů, ale pěkná dekorace, v druhém 10 plodů, jako vloni.

První plod má 17cm, kdo má zájem, mohu vyfotit, ty ostatní jsou zatím menší.

Vloni jsem měla 19cm.

P.S.Letos jsem z legrace na jaře zasadila semena melounků Galia, mám zatím 4 větší, pomalu dozrávají a několik menších.je to super.

Zdravím všechny Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika