Ostružiny do oblasti 600 mnm - pomoc s výběrem



host - 208.181 (?) 
18.8.2017 0:12, zobrazeno: 3409x

Dobrý den, na svoji zahradu, která leží na Vysočině, v nadmořské výšce 600 m, s tuhými zimami, vybírám beztrnný ostružiník, cca 5 až 6 odrůd, vzpřímeného růstu, který bude co nejranější, s chutnými plody, kdy dávám přednost sladkosti před vůní a ostružinovou chutí, který bych nemusel ošetřovat množstvím postřiků. Prošel jsem na internetu mnoho diskuzí a e-shopů, informace o jednotlivých odrůdách se však docela různí. I přesto jsem vybral následující odrůdy:

polar, lochness, tripel crown, navaho summerlong a navaho big and early, ruczaj.

Máte s těmito odrůdami zkušenosti, případně doporučte dle Vašich zkušeností. Velice děkuji. Jirka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 114.238 (?), 18.8.2017 10:53

Zdravím, cca všechno mi letos na zahradě zmrzlo (460m/m) jen ostružiníky - navaho big and early, tripel crown, čačanská jsou plné krásné úrody.

Částečně namrzlé byly Black Butte a Karaka Black a ještě se pořádně nevzpamatovali, zcela zmrzly výhony Reubenu, až včervnu začaly nově rašit a teď již májí nové výhony 1m a první odkvétají.

Malinoostružiny(3druhy) majíi letos po zimě slabší násadu ale na příští rok budou vyrostené silnější výhony.

Černé maliny (3druhy)proti loňské veliké úrodě poloviční velikost a některé letorosty jen živořily, ale nové se teď rozrůstají ve velké síle.

Vašek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.9 (?), 18.8.2017 20:53

Letos ve výšce 720 metrů největší úroda za posledních pět let a mám ostružiny Thornfree a Dirksen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 208.244 (?), 20.8.2017 8:00
Moc děkuji za Vaše zkušenosti. A co ostatní pěstitelé ve vyšších oblastech a jejich zkušenosti s vymrzáním jednotlivých odrůd. Pěstujete někdo ten Ruczaj? Díky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika