Ostružiníky beztrnné



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
onry - (14) - 136.70 (?) 
1.4.2009 6:48

Letos se mi podařilo hřížením získat 3 rostliny(beztrnné), dostanou je známí. Doufám,  že jim nezplaní. Řízkování loni nevyšlo- z 60 řízků zasazených v březnu se zelenaly všechny až do srpna a pak začaly vadnout. Při kontrole neměl ani jeden kořínky jen pár mělo náznak kalusu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 175.250 (?), 29.3.2009 22:32

Odrůdu Thornfree už nemáme před třemi roky vymrzla i s kořeny a tak na jaro už nevyrašila. Se zmrznutím výhonů jsme měli skoro každoroční problémy, a pro její pozdní zrání jsme ochutnali jen část plodů zbytek na začátku října zmrznul.Chuťově považuji za nejchutnější ostružiny rostoucí planě na mezích a u lesa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
preclik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 175.134 (?), 30.3.2009 21:46

Plně s vámi souhlasím. Čím je plod větší a vypěstovanější, tím je chuť mdlejší. A to u skoro každého drobného ovoce. To je i má zkušenost. Nejhůř dopadly v našem rodinném hodnocení malinoostružiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
kos - (2) - 18.164 (?), 1.4.2009 17:10

to je zase moc proti beztrnným ostružinám.Mně teda chutnají.
Malinoostružina mi taky moc nechutná.
Ostružiny jsou výborné.Chut divokých může být taky výborná pokud na takovou narazíte. Dnes lze zakoupit odrůdyArapaho, Navaho,dirksen, hull, lochnes a jiné chutově je nejlepší si je sám vyzkoušet.
Pro velkoodběratele jsou sazenice k dostání u firmy Jan Holub

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.34 (?), 2.4.2009 11:18

Thornfree pěstuji pres 5 let, jen jednou se mne stalo ze letorosty diky silnym mrazum (-30 oC) lehce vymrzli, ale jen cca 30 cm od konce. takze zadna hruza i tak byla uroda velmi dobra. Nejlepsi a hlavne nejchutnejsi vysosy mne dava na oslunene strane, ve stinu nebyly plody moc sladke. Ja jsem s ni velmi spokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.84 (?), 28.5.2009 16:41

Moje ostružiny mají až pět metrů dlouhé šlahouny. Mám je uvázané ve třech patrech na drátech, no hrůza. Na jaře jsem objednal v zahradnictví KRUH beztrnou ostružinu, která nežene šlahouny do stran, ale vzhůru podél sloupku. Dorůstá výšku kolem dvou metrů a je samozřejmě beztrná. Jeden druh zraje dřív ARAPAHO a druhý je pozdnější NAVAHO. Cena je rozumná- 70 Kč za sazenici v kelímku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 30.5.2009 18:52

Rád bych se přidal do ostružinové diskuze. Mám čtyři odrůdy. Dvě už asi 15 let. Jedna z nich je údajně "OREGON" s těmi střihanými listy. Dlouhá léta byla beztrná a náhle začala z matečního trsu vyhánět některé nové výhony hustě trnité,  některé hladké. Má dobré stanovištní podmínky a dobře plodí. Semenáče v okolí, které jsem považoval za kořenový odkopek byly taky trnité. Nebylo by toto zvrhnutí snad až moc dobrou výživou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 29.106 (?), 17.5.2010 8:37

Jak mám pěstovat tuto ostružini (BEZTRNNÉ OSTRUŽINY,,NAVAHO)

má spoustu šlahounu z hlíny a nevím jestly jsou plané děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 17.5.2010 14:35

Zvrhnutí oregon je dáno geneticky navždy.Já jsem zvědav, jak se jí zbavíte, když ona z každého minikořínku pouští znova škaredě trnité.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 17.5.2010 22:15

A proč by měly být plané??? Budou přece plodit příští rok, až letos odplozené uříznete  - nebo jak chcete ostružiny pěstovat?           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika