Ostružina Reuben



host - 173.250 (?) 
10.9.2015 14:53, zobrazeno: 10357x

Zdravím všechny pěstitele.

Asi před 3 měsíci jsem si koupila přes e-shop sazenici této odrůda (Reuben). Celou tuto dobu mi sazenice roste, ale vůbec nemá ani známku po kvetení. Nevím, jestli nemá nějaké specifické nároky na pěstování...? Některé informace o této odrůdě uvádí, že se jedná o beztrnnou/minimálně trnitou odrůdu, ale ta moje je trnitá dost hustě. Přišly mi tedy celkem 3 různé sazenice a u jedné mi prodejce spletl odrůdu a namísto mnou obějdnané odrůdy jsem dostala nějakou úplně jinou. Je tedy možné, že i tato byla omylem špatně poslána..., nevím, ale jak to poznat, jelikož jsem nikdy žádný Reuben naživo neviděla? 

Poradíte někdo?

díky.

Lenka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 203.132 (?), 30.6.2016 22:24

Minulú jar som si tiež objednal odrodu REUBEN, lákalo ma že je sladka a na starom dreve rodí skoršie. Som však dosť sklamaný, Je riadne ostnatá to nikto nepíše, to by nebolo take strašne, ale teraz je koniec júna a výhony majú od 10 do 20 cm a kvety nevidno. Na oboch kríkoch som nechal starý prút ale ten mi vymrzol. Minuly rok som mal asi tak 20 plodov pomerne malé, ale sladké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 1.7.2016 9:30

Reuben se chová obdobně jako remontantní maliny. První květy na nových výhonech po jejich vyzrání a sklizeň až od srpna, do mrazů. To je ale sezóna téměř všech plodících na dvouletém dřevě také. V případě ponechání starých výhonů dřívější (vítaná) sklizeň v roce následujícím. Nejspíše se s tím ponecháním dvouletých prutů trochu oddaluje růst a vyzrávání nových výhonů, tedy podzimní sklizeň. Podle mne alternativa tam, kde pruty tradičních odrůd namrzají, špatně zimují. Je trnitá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 130.82 (?), 18.4.2018 15:38

... zatím velké zklamání, protože letos opět tj. od zasazení a už asi po čtvrté opakovaně přes zimu loňské výhony všechny vymrzly, to na rozdíl od dalších asi 4 druhů ostružin co mám a kde už vyráží touto dobou lístky.

No a ty letošní výhony co doufám že odspoda zase vyrazí tak sice stačí opatrně vykvést, ale plody ostružiny už u mne nedozrají. Jsem asi 430 m n.m. a ztrácím trpělivost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 70.82 (?), 18.4.2018 16:08
Mam rovnaku skusenost, + plody co sa im podarilo dozriet neboli nijako uzasne, v tom case mi dozrievala ina neskora odroda, voci ktorej reuben nebol konkurencieschopny. Som v 380mnm. Reuben uz som zlikvidovala. A.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 19.4.2018 7:18

Ty loňské výhony by se asi musely ohnout k zemi a chránit - což někdy nejde. Nebo je zasypat od země kopečkem zeminy jako se to dělá u růží, ale kopeček by musel být o dost vyšší. Díky za zprávy, zůstanu věren Čačanské bestrne a Lochness (420 m n. m.).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 114.238 (?), 19.4.2018 7:43

Reuben mi v 450m/m každý rok vymrzne, "jeho velkou výhodou jsou krásné květy na podzim" bohužel nikdy ještě plody pořádně nedozrály - ostaních 8. odrůd perfektní - počkám až rozmonožím Navaho Big end early a nahradím ho.

P.S. loni byly osružiny jediným ovocem co mi nezmrzlo - asi 10 plných jadodových přepravek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 208.86 (?), 4.8.2020 23:01

Dobrý den, obnovím diskuzi, poprosím o specifikaci těch osmi odrůd a doplnění dalších zkušeností.

Velice děkuji.

J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika