Ostružina Karaka Black



Stránky: 1,  2   
host - 85.158 (?) 
17.9.2011 13:19, zobrazeno: 27260x

Dobrý den,

Narazil jsem na zmínku o mimořádně velkoplodé a výnosné odrůdě ostružiny Karaka Black. Nemá někdo zkušenost, případně radu, kde ji sehnat?

díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 163.11 (?), 17.9.2011 14:31

zkuste ovocnou školku Kocmanovi Mnichovo Hradiště, mají na ní licenci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.97 (?), 25.9.2011 7:42

Tiez zhanam tuto odrodu. Farmu Kocmanovi som kontaktoval a obdrzal som informaciu, ze licenciu uz vratili a nemnozia tuto kvalitativne zaujimavu licenciou chranenu odrodu. Podla obdrzanych informacii, dovody, pre ktore licenciu vratili, su neni v kvalitativnych parametroch tejto odrody, ani v jej odolnosti. Skusal som hladat mnozitelov aj v okolitych krajinach, no nasiel som iba jednu polsku skolku, ktora je od nas dost vzdialena vo vnutrozemi polska. Ale nekontaktoval som ich a teda netusim, ci ju v sucasnosti stale mnozia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.7 (?), 12.10.2012 9:45

V ponuke ju maju na slovensku v Limbachu a aj zahradnictvo iveta. Ci ju maju aj skladom Vam nepoviem. Cena je ale dost nad urovnou ostatnych odrod. Asi diky licencnemu poplatku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 114.238 (?), 16.4.2015 14:20

Koupil jsem dnes v Polsku Karaka Black 5 ks /v 3lt. květináči každá jeden rašící výhon 1,5metru celkem 40Zl.

Mají tam i vysoký Reuben  

Kousek za Třincem.

Vašek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 77.69 (?), 11.5.2015 15:01

Mohu se zeptat kde konkrétně v Polsku.Dík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 51.212 (?), 11.5.2015 19:37

Szkółka Krzewów i Drzew Krystyna Abram, ul. Szeroka 43, Ustroń

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 10.63 (?), 9.7.2016 13:29

Ahoj mám tuhle ostružinu na zahradĕ, plody teď sklízíme asi 14 dní velikost cca 4-5 cm.Plodí dobře, oproti klasickým ostružinám velmi sladká. Má dlouhé pichlavé šlahouny, které vyvyzuji na konstrukci. Po uzrání jsou plody tak tĕžké že se neudrží a padají, což je asi trochu nevýhoda. Celkovĕ jsem velmi spokojen a dĕti nadšené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 107.18 (?), 12.9.2017 7:23

Tahle ostružina mě taky moc láká, chtěla bych vás proto poprosit o aktuální informace ohledně jejího pěstování. Jsou ty plody fakt tak velké a chutné? A co mrazuvzdornost?

Kromě toho bych se chtěla zeptat obecně k ostružinám: Myslíte, že je lepší je vysazovat na podzim, nebo na jaře? Pořád váhám, jestli se do toho pustit teď, nebo počkat do jara.

Moc děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 131.34 (?), 14.9.2017 16:54

Připojuju se k dotazu. Taky by mě to zajímalo. Váhám mezi několika odrůdami a tahle mě taky hodně zaujala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika