Ostružina a borůvka nedozrává



mafara - (13) - 93.30 (?) 
16.10.2016 17:22, zobrazeno: 4461x

Prosím o radu někoho, kdo se s tímto problémem setkal. Máme 4 keře borůvek, bohužel neznám odrůdy. Všechny v letošním roce plodily a na první rok byla úroda dobrá.Bohužel na jedné z těchto čtyř borůvek (ta která měla nejvíce plodů) borůvky do dnešního nedozrály. Jsou červené a nezralé, pouze jedna kulička zmodrala. Nezdají se suché, byly zalévané stejně jako ostatní. Borůvky jsou v rašelině, mají však větší polostín, proto asi nebyly příliš sladké. Stalo se to někomu? Plodila borůvka příští rok, nebo mám keř přesadit na jiné místo? Napadlo mne, jestli to není hodně pozdní druh a vinu na této situaci má počasí a nedostatek slunce. Podobný problém mám u beztrnné ostružiny, která by měla zrát od srpna do září, ale ještě teď je spousta plodů zelených a zdá se, že spíše zaschnou než dozrají. Vody však měly dost, stejně jako maliny v sousedství, které plodily normálně.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 35.93 (?), 16.10.2016 17:58

To se stava, pokud jsou v polostinu. V jake jste nadmorske vysce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mafara - (13) - 93.30 (?), 16.10.2016 19:47

asi 460 m. Vysočina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.254 (?), 16.10.2016 20:34

U kan. boruvek se uvadi, ze by mely byt aspon 6 (nekdo uvadi 8) hodin na slunci. Takze nejaky vetsi ci hlubsi polostin je naprosto nevhodny. Obdobne ostruziny maji rady teplo a svetlo, byt se nekomu muze zdat, ze je to "obycejna" plodina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mafara - (13) - 93.30 (?), 16.10.2016 22:41

No, tak to asi je fakt ten důvod, že jsou kyselé i když jsou zralé. Zauvažuji o přesazení. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 85.37 (?), 17.10.2020 10:38

Mám stejný problém s beztrnou ostružinou a teď jsem se dočetla, že se mají použit sirné přípravky v době rašení (píše to zahrádkář a pěstitel Ivan Dvořák). Jenže nevím, co jsou sirné přípravky a nikde jsem to nenašla. Budu vděčná za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika