Oskeruše - zkušenosti s pěstováním



host - 133.28 (?)
20.9.2020 19:36
Mame na zahrade 3 lety stromek Oskeruše (Sorbus domestica). Uz od prvniho roku se ji zacaly tak nejak krabatet listy a delat se na nich suche skvrny. Zkousel jsem ji osetrovat Dithane Neotec, ale letos se nam to vratilo znova. Minuly rok zhruba touhle dobou jsem provedl postrik Dithane. Opadane listi jsem na podzim posbiral. Letos strikano jen proti msicim kveten/cerven Mospilanem, protoze okolni stromky byly napadene. Na oskerusi jsem zadne nevidel, ale presto preventivne postrikano. Stromek sazen minuly rok na jare rok stary. Minuly rok prirust 60cm, letos 80cm. Listy na nove prirostlem nejsou krabate, ale osychaji od spicky. Ty na starem jsou krabate stejne jako minuly rok. Prosim o radu o co se jedna.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 83.29 (?), 20.3.2015 16:00

A ještě bych doplnil, že terminál bych nechal růst dál a nestříhal, ony vyraší letos i ty boční pupeny a korunku si stromek vytvoří sám. Vy tomu můžete pomoci tím, že můžete vyštipovat výhony, které se nebudou hodit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.28 (?), 20.9.2020 19:36
Mame na zahrade 3 lety stromek Oskeruše (Sorbus domestica). Uz od prvniho roku se ji zacaly tak nejak krabatet listy a delat se na nich suche skvrny. Zkousel jsem ji osetrovat Dithane Neotec, ale letos se nam to vratilo znova. Minuly rok zhruba touhle dobou jsem provedl postrik Dithane. Opadane listi jsem na podzim posbiral. Letos strikano jen proti msicim kveten/cerven Mospilanem, protoze okolni stromky byly napadene. Na oskerusi jsem zadne nevidel, ale presto preventivne postrikano. Stromek sazen minuly rok na jare rok stary. Minuly rok prirust 60cm, letos 80cm. Listy na nove prirostlem nejsou krabate, ale osychaji od spicky. Ty na starem jsou krabate stejne jako minuly rok. Prosim o radu o co se jedna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.28 (?), 20.9.2020 19:39
Jeste jedna fotka oskeruse z horni casti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.175 (?), 19.9.2021 9:56

Dvě oskeruše asi 20 až 30 cm vysoké jsem nasadil před pěti lety, první tři roky moc nerostly a chytly různé choroby, např. listy zčernaly už v červenci a opadaly a myslel jsem, že je po nich. Neřešil jsem to nijak, žádný postřik, ani na to nemám čas a letos už vytvořily korunu a jsou obě úplně zdravé, na první plody si ještě asi počkám a doufám, že mně vydrží, Valašsko, asi 380 m n.m., viz foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika