Olivovník



Stránky: 1,  2   
host 
13.7.2005 14:36, zobrazeno: 66541x
Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu, jak se mám nejlépe starat o olivovník? Děkuji za radu.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Vladko - (19), 10.1.2006 22:57
Olivovník ve své domovině kolem Středomoří, ale i jinde, vyžaduje typické středomořské klima. To znamená: Horké a suché léto, relativně studenou /i kolem nuly/ a mokrou zimu. Rozhodně to není rostlina do pokoje. Na jaře ji dát ven /nejprve do stínu a po čase na plné slunce/ a před příchodem mrazíků do chodby, světlého sklepa atd. Ale kde je chladno, 5-10 stupňů. Zalévat v létě přiměřeně a v zimě nepřelévat, nejsme venku ve Španělsku. Substrát propustný, zahradní.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 202.26 (?), 24.10.2006 13:21
Dobrý den mám olivovník 2 rokem a tet po prvé nádherně kvete je obsypán květy,ale nevím jak dosáhnout toho aby mněl plody jestli musí mít k sobě jinou olivu?Kvete ružově tet v řínu je opsypán květy a nevím kdy se dá sestřihnout aby trochu zkošatěl jako se to dělá u jabloní a podobných rostlin.Tyto olivovníky mám 2 a mám je vypěstované z větviček které jsem dostala.Na internetu jsem toho moc nenašla co se týká olivovníku.Poradí mi někdo kdo ví jak nato.Děkuji      Internetová adresa je Slunce30@atlas.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 99.75 (?), 7.3.2007 0:20
možná že pěstujete Oleander :D
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 115.18 (?), 14.5.2007 20:40
To asi opravdu nebude olivovník ale oleandr.Olivovník kvete bílými květy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.52 (?), 27.5.2007 17:38
Prosila bych o radu kde se dá koupit olivovník? Stačí malý. Zkuste mi napsat mail na kinsczem@seznam.cz. Děkuji. Pöschelová.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.210 (?), 1.6.2007 17:25
Olivovnik si muzete koupit pres internet na adrese: www.zahradnictvikruh.cz, kde jej muzete zakoupit za velmi dobrou cenu:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.218 (?), 9.8.2007 12:28

Spoustu olivovníků mají teď v Hornbachu - mezi Pardubicemi a Hradcem Kr.

Stojí kolem 700,-- a je to stromek s koulí. Koupila jsem si ho na terasu a je krásný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.202 (?), 26.6.2007 19:12
Mam asi rok rostlinku olivovniku...dve:-) a neznam jeji stari, ale podle rychlosti rustu si troufam tipovat - stari rostliny 2 roky... vyska jeste neprilis zdrevnateleho stonku cca 30 cm. Rozhodl jsem se uz z takto male roslinky vytvorit rizky...myslite ze budu uspesny? Podle doporuceni mam rizky ve kvetinacich zakryte casti PET lahve a zde se, ze se zatim drzi...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.210 (?), 29.5.2007 10:33
Dobry den, mam olivovnik jiz temer rok a po celou dobu mi pekne rostl az do teto doby. Najednou mu zacaly schnout a opadavat listy a ja nevim cim to je. Je to jeste pomerne mlada rostlinka, mam ji umistenou na okne, aby mela dostatek svetla i cerstvy vzduch, take zalivku se snazim dodrzovat podle navodu. Jestli s tim ma nekdo zkusenosti, mohl by mi prosim poradit? Dekuji za radu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika