Okopávání jahod



Stránky: 1,  2   
host - 210.34 (?) 
2.5.2017 8:25, zobrazeno: 8443x

Jahody pěstuji normálně na záhonku, bez černé folie.Ještě než kvetou, zbavím je plevelu malou motyčkou. Nyní jsem se doslechla, že se na jaře nemají jahody vůbec okopávat, že je to poškozuje.Jen se má tráva vytrhat.. jaký máte na to názor? Děkuji. Eva 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
mikimajky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (68) - 144.252 (?), 2.5.2017 8:29

Tiež pestujem bez folie. 

A presne toto som čítal tak som tentoraz neokopal, ale podsypal okolo jahôd piliny, hobliny.

Drží to vlhko, nemali by sa tam slimáci promenádovať a jahody by nemali byť od blata. 

Na konci sezony zhodnotím čo jelepšie. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 184.133 (?), 2.5.2017 9:09

Lepší jsou hobliny z jehličnatého dřeva. Lepší než hobliny je sláma. Nesežere jahodám tolik dusíku. Stejné jako hobliny je působení kůry. Přišlo mi, že nad kůrou a hoblinami ze smrku a modřínu nebylo tolik plísně a ani květopasů. Ale nezkoušel jsem to více let, protože hobliny a kůra svou vrstvou bránily odnožím v kořenění a já obyčejně z porostů čerstvě (na podzim) vysazených "certifikovaných" sazenic beru další rok sadbu sadbu. Na slámě kořenily lépe, ta kůra a hobliny jakoby brzdily i růst kořínků na odnožích. Prakticky půdu okolo jen vypleju a načechrám, aby se Cererit nebo jiné hnojivo schovalo do vrchní vrstvy země a pak mulčuji slámou.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 2.5.2017 8:32

Opatrnost je namístě, nikoliv však přehnaná-kypřit se dá v blízkosti rostlin mělce, krom motyčky jsou i další nástroje-prstové apod. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 173.17 (?), 2.5.2017 9:45

Co mne nejvíce otravovalo na jahodách, tak to bylo hned na jaře čištění od plevele a okopávání jahod (pro mne jedna z nejhorších prací). Půda byla udusaná a většinou suchá, tvrdá. Třetím rokem pěstuji na černé tkané folii a pohoda. Omlouvám se, že tento můj příspěvek opravdu není o tom, jestli na jaře okopávat nebo ne, ale trochu se tématu dotýká.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.7 (?), 2.5.2017 12:46

Rozdrvene vetvy ihlicnanov, co sme mali na prikrytie v zime a nejake z vianocneho stromku. Slama z okrasnych trav s pouzila v mrazivej noci na prykrytie jahod a ochranu pred mrazom. Potom som cast vybral, ale vela zostalo medzi rastlinami. Po rocnom boji s burinou to nie je take zle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 64.13 (?), 22.6.2018 19:00

U plotu byl nevyužitý osluňený záhon, kde vždycky všechno sežrali slimáci, tak jsem tam dal jahody a angrešty - letos obojí parádní úroda. Jahody nechávám ať si žijou dle svého, ono to přes zimu vždycky pod sněhem (nebo jen mrazem) slehne a na jaře obroste.

Výhodu spatřuju v tom, že jahody nejsou od bláta, půda tolik nevysychá protože je celoročně krytá a staré listy se pěkně od spodku rozkládají a vyživují půdu (jako v přírodě). Navíc je to, kromě sklizně, bez práce.

Nemoci jsem si žádné nevšiml.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.10 (?), 22.6.2018 20:58

 Tak ze vubec neplejete   slahouny jahod  neodstranujete a mate bohatou  urodu jahod     tak to jste z mala kteremu na zahradce BEZ  prace neco roste tak to ste jednicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 64.13 (?), 22.6.2018 22:48
Jo, šlahouny otrhám jak už rostou hodně do chodníku nebo k sousedovi přes plot. Ono jahoda je plevel, o tu není třeba se starat. To máti má na svém záhonku o cca 10-15m vedle taky jahody, které okopává,... a úrodu měla daleko menší.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 33.10 (?), 22.6.2018 23:18

 tak to jste velky odbornik na pestovani jahod   mel byste  vasi metodu  doporucit nejake    firme ktera pestuje ve velkem   jahody         urcite jim to usetri hodne prace  a zahradkari budou take radi jak je jednoduche pestovat  jahody      a kolik jste sklidil jahod   kg    a jak mate velkou plochu jahod

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika