Odrůda jahod



Stránky: 1,  2,  3   
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?) 
26.3.2014 18:08, zobrazeno: 25281x

Jakou odrůdu jahod pěstujete, prosím, můžete doporučit pro naše podmínky? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4448) - 38.136 (?), 26.3.2014 19:10

Jahodník je přizpůsobivý, pěkně plodí ve všech polohách. Pěstoval jsem Karmen - kvalitní, ale až moc se rozšiřuje. Teď mám Valiku - spokojenost. Chce to mít dvě, tři odrůdy a vyzkoušet je. Sadbu kupujte v jahodárnách na podzim, ne tu kontejnerovanou z hypersuper.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.6 (?), 26.3.2014 20:57

Mám už řadu let Karmen. Švargová zkoušela Darselekt (také mne lákal), ale nebylo to ono. Kamarádka sází Senga Senganu a pak nějakou prastarou odrůdu, hodně plodnou, ale nezná jméno.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.144 (?), 27.3.2014 8:57

Na jare se v jahodarnach kupuje tzv. frigo sadba. Rostliny jsou odebirany ze zeme v pozdnim podzimu a skladovany odlistene pri teplote cca 0 stupnu, maji tedy maximum zasobnich latek, vykazuji na jare velkou vitalitu a intezivni rust, lze je bez problemu zasilat postou. Z teto mlade zdrave sadby muzeme v pripade potreby jiz v lete rozmnozit vlastni zdravou sadbu. Z odrud, ktere pestuji, mohu doporucit odrudy Daroyal a Salsa. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 32.81 (?), 27.3.2014 8:53

Pěstuji Koronu, Karmen, Sonatu, Symphony a Honeoye. V zimě 2011/1012 mi více než polovina sazenic Sonaty a Symphony vymrzla, což mohlo také být způsobené poměrně pozdní výsadbou. Všechny jsou chutné, chorobami netrpí. Karmen je chuťově "da best". VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 125.59 (?), 27.3.2014 14:09

Dobrý den, chystám se vyrobit pyramidu na pěstování jahod, ale vůbec nemám tušení jaké sazenice tam vysadit.Mohli by jste mi poradit?Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
dadasa - (6) - 12.43 (?), 28.3.2014 14:59

Dobrý den, můžu ještě v tuto dobu přesadit jahody, nebo je lepší počkat na podzim? Díky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 65.144 (?), 28.3.2014 15:23

Nevim presne co mate na mysli terminem přesadit jahody. Jahody se obvykle nepresazuji, pokud chcete vysazet nove jahody (zrejme rostliny na lonskych odnozich) tak to se dela obvykle na podzim. Ale nyni je lepsi necekat na podzim a provest to ted, aby Vam zakorenily a do podzimu zesilily.

Uplne nejlepsi je si ted v nejake jahodarne koupit tzv. frigo sadbu jahod (objednat a nechat si zaslat na dobirku) a vysazet si kvalitni sazenice. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
dadasa - (6) - 12.43 (?), 28.3.2014 18:56

No, na podzim se zasadila nové jahody do nového záhonku. Zemina sedla a já bych potřebovala jahody vyndat, přisypat zeminu a znovu zasadit..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.228 (?), 28.3.2014 19:26

Jahody nechte v zemi, nemůžete s nimi jen tak hýbat, to jim přerušíte růst a připravíte se o kvalitní úrodu. Jestliže se přes zimu zemina slehla a sazenice jsou vystouplé nad povrchem, přímáčkněte je a okolo nich a mezi ně dosypte buď kompost nebo normální zem, srdíčka ale nesmíte zasypat. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika