Odrůda jahod



host - 191.123 (?)
1.4.2014 18:51

Já osobně nedám dopustit na pozdní Florence a "superpozdní" Pandoru, která dozrává až v červenci. Ze stáleplodících jahod jednoznačně Mara de bois. Z raných odrůd třeba Kama, ale pozdní jsou prostě lepší :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 165.42 (?), 28.3.2014 21:03

Pokud je přesazení nezbytné a jde o starší rostliny, pokuste se je vyzdvihnout s co největším balem a přesadit na nové místo do připravených stejně velkých děr. Mladé sazenice - od podzimu 2013 i ty slabší sazeničky dorostly do dneška do slušné velikosti - můžete přesadit též. Pokud jim věnujete solidní péči, přesadíte je s balem, mohou na jaře ukázat nějakou tu menší úrodu. Nový záhon by měl být solidně připravený vyhnojený. Určitý problém je v tom, že když přesazujete rostliny s balem, rostlina si pro nové živiny mimo tento bal sahá poněkud zdráhavě, pokud j ten bal opravdu solidně velký, nemá velký důvod prorůstat do okolí. Tady je na místě přihnojení do půdy nějakým komplexním, ve vodě dokonale rozpustným hnojivem.  Vytažené rostlinky lze prakticky bez toho, že by si toho všimly vyrýpnout na rýči, lehce podhrábnout a zpět uložit. na jaře lze sehnat i normální trhanou sadbu. I tu jahodárny posílají, v případě, že se dopravce (ČP, DHL,...) v dodávce poněkud opozdí, nebo když je větší teplo, utrpí cestou méně než frigosadba. U frigosadby je po výsadbě vyšší výnos než u sazenic prostokořenných, ale jsou citlivější na horší zacházení - uskladnění od doby převzetí od dopravce či přímé koupě sadby do jejího vysazení, na zálivku, správné vysazení i jeho hloubku, případné odhalení krčku po zalití. Sortiment oblíbených odrůd máme asi každý jiný. Pro mě jsou dobré tyto: Prima (Zefýr), Kama, Dagmar, Karmen a velmi pozdní Pandora. První rok jsem měl Florence, má velký keř, velké jahody i slušný výnos. Vedle nich mám z dostupných i Mieze Schindler, Korona, zkouším jestli bude ranější než Prima odrůdu Surprise des Halles.      

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 16.21 (?), 28.3.2014 22:21

S panem Ivanem urcite nemohu souhlasit. Jahody se nepresazuji a urcite to neni nezbytne, sazenice opatrne prislapnete (projdete ve stoje cely zahon) a pote pripadne doplnete kompostem nebo zeminou (nebo az na podzim). Rovnez na frigosadbu mam opacny nazor a opacne zkusenosti. Urcite neutrpi cestou (postou) vice nez zelena sadba (ale naopak) ani nejsou citlivejsi na zachazeni. S ujmutim zelene sadby muze byt pri teplem slunecnem pocasi problem, zatimco frigosadba se ujima bez problemu., je odlistena a ma vice zasobnich latek nez zelena sadba (o vynos v roce vysadby v podstate nejde). Komu vyhovuje zelena sadba, proc ne, ale zadnou vyhodu proti frigosadbe nema. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 132.254 (?), 29.3.2014 9:31

Tak u nás už kvetou i jahody, loni v září jsem zakládala nový záhon, odrůdu bohužel neznám, něco z mých starých, něco od známého. Pak jsem si koupila ještě na zkoušku Ostaru 5 ks a ta kvete taky.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 165.2 (?), 30.3.2014 18:38

Už se do toho tedy nebudu plést...není zdvořilé odporovat někomu, kdo vystupuje jako host

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.123 (?), 1.4.2014 18:51

Já osobně nedám dopustit na pozdní Florence a "superpozdní" Pandoru, která dozrává až v červenci. Ze stáleplodících jahod jednoznačně Mara de bois. Z raných odrůd třeba Kama, ale pozdní jsou prostě lepší :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 96.54 (?), 2.4.2014 20:10

Nemáte zkušenosti s Maranell?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
rudolfhary - (15) - 86.27 (?), 3.4.2014 12:38

Nepěstoval někdo stáleplodící odrudu Anabel?

Můžete napsat prosím jaká je na jídlo a další postřehy Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
petrpan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 32.208 (?), 12.5.2014 18:41

Dobry den, dneska jsem koupil staleplodici jahodnik 10ks v akci v jednom hyper. Odruda se jmenuje Evie 2. Nemate s touto odrudou nekdo zkusenosti? Jak plodi? Jak odolava chorobam? Diky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
peter2 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 20.194 (?), 19.2.2019 19:05
Máte prosím nejaké skúsenosti s odrodou Alba..akú má chut, odolnosť a rosivost ďakujem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.24 (?), 17.12.2023 22:33

Doporučte nejaké velkoplodé jahody ktoré by boli vhodné aj na zaváranie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika