Odroda egreša



host - 158.144 (?) 
10.8.2019 17:10, zobrazeno: 2774x

   Dobrý deň,mám v záhrade 4 druhy egreša no jeden z nich mi chutí najviac

Chcem si ho ešte posadiť, ale neviem o akú odrodu ide.Ak mi viete poradiť 

tak budem veľmi rada.Ďakujem


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 10.8.2019 19:12

Ze starých odrůd by to mohla být Šolcova naděje, ale přesně se to určit nedá.

Jinak ze všech odrůd angreštu, co letos dozrály, mě nejvíc zaujala nová odrůda Mira z Velkých Losin. Žluté sladké plody připomínající starý dobrý Zlatý fík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 158.144 (?), 11.8.2019 12:33

 Egreš na obrázku mám 3 roky, tak by to mal byť z novších odrôd. Odrodu Mira nepoznám ale určite skúsim pohľadať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 115.237 (?), 11.8.2019 18:30
Do takovéhle barvy jako na obrázku mi letos dozrál angrešt deklarovaný prodejcem jako Rolonda. Tím neříkám, ze je to ona. Podle obrázků na internetu by měl být mnohem tmavší. PeP
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 7.215 (?), 11.8.2019 19:55

Egres Rolonda mam, je to tmavocerveny egres.Podla foto na obrazku vidno ze egres asi nema vela trnov, mohol by to byt pax aj ked ten ma vacsie plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.81 (?), 11.8.2019 21:12

Co je na obrázku za angrešt nevím, možná nezralý. Červených, kulatých, beztrnných může být víc. Zrovna dnes jsem červený, kulatý, s chlupatými plody, ale trnitý semenáč vykop. Byl citlivý na padlí.
Pax je hodně typický. Zralý má hladké plody bez chlupů, barvy zasychající krve, tenké, nesílící větvičky. Mám jej roky. Proto píšu, že angrešt na obrázku Pax být nemůže. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 204.234 (?), 13.8.2019 19:31

Egreš na obrázku nemá trne a je tesne pred obratím.Zo spomínaných odrôd by to mohol byť možno ten PAX i ked sme v minulosti kupovali aj SPINEFRE no neviem určiť ktorý je ten na obrázku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 13.8.2019 20:06

Sponefree mám, jeho plody nejsou ochmářené a barvu má souvisle tmavě červenou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika