Odkopek angrestu



host - 82.10 (?) 
7.1.2018 19:31, zobrazeno: 3643x

Dobrý den,

u svého starého angreštu mi vloni vyrostl ze země nový výhonek.

Nedalo mi to a tento výhonek jsem vloni na jaře odkopl a přesadil do velkého květináče.

Odkopek se ujal a roste.

Nevím zda-li musím odkopek narouboval, aby plodil tak jako původní angrešť?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.61 (?), 7.1.2018 20:51

Pokud ten původní byl stromkový, tak to máte meruzalku (má trochu jiné listy) a musíte ji naroubovat.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 12.161 (?), 10.1.2018 9:09

Když se keře angreštu přihnojí, vypustí mnoho výhonků jak od kořenů, tak i z větví. Ty se dají ještě zelené nežli zdřevnatí odříznout a dají- li se do množárny, krásně zakoření. Ovšem jen z pravokořenné rostliny. Stromkové od výhonků nejde vzít, to bývá meruzalková podnož, to by jste musel roubovat. Já beru řízky na stromkových ale zvrchu, angreštové, nikoli meruzalkové a nechávám v množárně zakořenit. Jinak meriuzalka se snadno roubuje bud za zelena nebo dřevnaté. Záleží na tom jestli chcete stromkovou nebo keřovou rostlinu.Angrešt je výborné ovoce. Kdesi v jeseníkách jsem našel v lese spoustu přezrálých angreštů, pochutnali jsme si, ale ted to místo už nemůžu najít, to by znal hajný. Bývaly tam i dávno zrušené obce a samoty, ale angrešty rostou, někde dost divoké, jinde už lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 10.1.2018 9:35

...vypustí mnoho výhonků jak od kořenů, tak i z větví. Ty se dají ještě zelené nežli zdřevnatí odříznout a dají- li se do množárny...

Uršitě to tak jde taky. Ale nač zakládat a pečovat o množárnu? Kolik potřebujete nových keřů angreštů? Jeden? Dva? Lepší je vyrýt a zasadit rovnou ten výhon od kořenů.  A pokud žádný není, ohnout a nahřížit jednu větev. Jestliže má trny, určitě se jedná o pravý angrešt, nikoli podnožovou meruzalku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika