Odcházení jahod



Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?) 
9.4.2019 9:38, zobrazeno: 3906x

Koupil jsem ve Vraňanech sazenice: Evie2, Selva, Korona, Karmen cca 60 sazenic, asi 30% mi jich odešlo, asi phytospora. Dokážete někdo poradit? Aliette nemůžu nikde sehnat, zkusil jsem Ridomil i když je na jahody zakázaný, ale asi bez výsledku, mám je na zatepleném balkoně v samozavlažovacích květináčích. Teplo, vlhko. Sazenice zakořeněné.








Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 157.239 (?), 9.4.2019 10:06

Sauna jahodám dobře nedělá, líp prosperují při nočním chládku, jinak je houb.choroby stíhají položit na lopatky! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 9.4.2019 10:22

Kde se ty choroby berou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 35.93 (?), 9.4.2019 10:22

Do jake zeminy jste je vysadil (kde jste ji vzal)? Kupovany profi pestebni substrat by mel byt bez houbovych chorob (lepe investovat do nej nez do chemie). Na fytoftoru to nevypada.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 9.4.2019 10:49

Několik let používané zeminy, (rajčata, papriky). Bez plísně. Rozřízl jsem srdíčko a byli tam hnědé skvrny a celé bylo do červena/hněda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.210 (?), 9.4.2019 13:43

Mají moc mokro a chybí jim proudění vzduchu. Na záhoně je také nedáváte do skleníku.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.122 (?), 9.4.2019 17:03

Rajcata a papriky jsou nevhodne predplodiny pro jahody (namnozi fytoftoru nebo Verticilium). Pokud jste prozkoumal srdicko, tak to asi bude fytoftora. Chtelo by to sterilni substrat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mates92 - (9) - 32.92 (?), 25.4.2019 22:52

Ta zemina vypadá brutálně přelitá a ne v uplně dobré kondici.. Ted ještě otázka v jakým stavu přišly ty sazenice... Bohužel mi také přišli otřesné sazenice takže zdechlo kolem 50%. Lepší příště použít kvalitní substrát než se pak takhle trápit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 26.4.2019 7:47

Takto mi zavlažují moje květináče - 2x knot. Nejnovější moje teoreie je, že jsem ty jahody uvařil na sluníčku, sazenice které zůstaly na parapetu uvnitř balkonu jsou OK, při přesazování mě hlína hřála do rukou a také ty první sazenice nebyli nejzdatnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mates92 - (9) - 32.92 (?), 1.5.2019 9:56

Za mě dávat jahody do samozavlažovacího květináče není nejlepší nápad, musíte si uvědomit že ty knoty perou tu vodu do té hlíny pořád a ta sazenice pokud nemá vytvořený kořenový bal, tak se prostě v té mokré hlíně utopí. Navíc předpokládám že vám je dodaly tzv. aeroponickým nebo hydro pěstování (bez hlíny), takže stejně jako mě (od Sempra Turnov) jsem dostal po 2 dnech od pošty 70 % naprosto nepoužitelných sazenic. Pokud jste je dával na slunko, měl jste na ně dát bílou textilii abyste je ochranil před silným světlem. Možná by pomohlo je na 12 hodin dát před zasázením do kyble s trochou vody aby se ty kořeny napily. Ale ted doporučuju novou sadbu a nejlépe si pro ni dojet aby neztrávila 2 dny cestováním, kde dostává hroznou nálož. Obecně platí méně vody na mladé sazenice je lépe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika