Neznámý keř u kanadských borůvek



host - 229.138 (?) 
8.5.2017 21:42, zobrazeno: 4356x

Dobrý den, druhým rokem pěstujeme kanadské borůvky. Máme 3 rostliny, 2 druhy stejné z Olomoucké Flóry a jednu rostlinu od místního prodejce. Připravil jsem borůvkám ideální podmínky vykopáním díry a zasypáním asi 600l rašeliny společně s hrabankou se smrkového lesa. Proti vysychání kořenů jsem rašelinu zasypal silnou vrstvou borové kůry. Proto mi nebylo vůbec divné že se jedné (té osamocené od místního prodejce) začalo tak dařit a už během loňského roku se krásně rozrostla a vytvořila dlouhé haluze. Letos z jara už mi začala být ale podezřelá :). Má úplně jiné listy a vůbec nešla do květu jako ostatní borůvky. A předevčírem přišla babička a říká mi "Co to tam u těch borůvek máš za keř". No a hned sem si to vyfotil a chci teda zjistit co to je zač.
Možnosti jak se to tam dostalo jsou dvě. Buď společně s borůvkou od soukromníka byl v květináče nějaký nálet od ostatních rostlin které měl okolo a nebo jsem společně s hrabankou z lesa donesl nějakou extra rostoucí rostlinu.
Dokáže prosím někdo z Vás určit o jakou rostlinu jde a jak ji nejšetrněji odstranit? Vzhledem k tomu že borůvky mají povrchové kořeny spíše do šířky a kdybych tuhle rostlinu chtěl vytrhnout i z kořeny tak 100% hrozně poničím minimálně tu prostřědní borůvku která roste hned vedle ní. Bude nejlepší ji uřezat úplně u země a potřít ji Roundupem? A až ve vegetačním klidu na podzim se ji snažit co nejšetrněji vytáhnout?
Předem děkuji za odpovědi, Zdenek

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 229.138 (?), 8.5.2017 21:44

Posílám ještě foto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 229.138 (?), 8.5.2017 21:46

Omlouvám se, při prvním příspěvku jsem vesečetl kontrolní otázku a smazal se mi obrázek, při druhém pokusu jsem zase nic nenapsal a chtěl poslat pouze obrázek, kterej se zase smazal když mi to napsalo že není nic napsáno, tak snad do třetice...

detail jedné haluze s listy
detail jedné haluze s listy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 229.138 (?), 8.5.2017 21:47

Detail rostliny v porovnání s vedlejší borůvkou

kmen neznámého keře
kmen neznámého keře
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 229.138 (?), 8.5.2017 21:48

datil listu

detail listu
detail listu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.84 (?), 9.5.2017 7:13

Vrba jíva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.40 (?), 8.5.2017 21:59

njn, nějaká náletová dřevina příbuzná někde mezi topolem a vrbou. V první řadě bych ji nejprve jen devitalizoval = ustřihl pákovými nůžkami co nejníže u země a celou následující sezónu odstraňoval případné probuzené vlky. Herbicid použijte až koncem září. Pařízek není potřeba vytahovat, pokud rostlina uhyne, tak se postupně stane součástí okolní rašeliny (zetleje).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 8.5.2017 22:02

K radě SfK doporučím použít neředěný Garlon EC a nemusíte čekat na podzim, ufikněte a natřete to hned teď. Neporoste to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.40 (?), 9.5.2017 11:40

Doufám že máte vyzkoušeno. Podle mne Garlon EC a podobné ovlivní násadu nových letorostů na borůvkách a připravíte se tak minimálně o úrodu v příštím roce.

Na vrbu jívu je dostatečná ta devitalizace mechanicky...

SfK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika