Netkaná textilie mezi jahodami



Lenka 2 - (42)
24.4.2007 21:52

Fólii dávám pod jahody taky ale i tak mi v jahodníku vyroste pampeliška.... ale víc mě spíš trápí, že není možné ty sazenice okopávat a kypřit jim půdu....

Sazenice měním po dvou letech.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 139.102 (?), 24.4.2007 12:15, zobrazeno: 21351x

Na radu kolegyně jsem nainstaovala černou netkanou textilii na záhon s jahodami, ale při zálivce voda zůstává na povrchu textilie a obrížně, teměř vůbec nevsakuje. Nevíte někdo kde je chyba? Má tato textilie rub a líc, nebo je to způsobeno její novotou?

Děkuji za odpověď

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 29.162 (?), 24.4.2007 12:29
..a voda se sbaluje do jakoby stříbrných kuliček..    Příčina je jednoduchá - textilie je nová, "chlupatá". Nebojte, první pořádný déšť , sníh to spraví , 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 139.102 (?), 24.4.2007 14:36
děkuji za uklidnění, čeká mne totéž na dalším záhonu tak jsem ráda, že jsem se folií k jahodám neprostříhávala zbytečně. :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Lenka 2 - (42), 24.4.2007 21:52

Fólii dávám pod jahody taky ale i tak mi v jahodníku vyroste pampeliška.... ale víc mě spíš trápí, že není možné ty sazenice okopávat a kypřit jim půdu....

Sazenice měním po dvou letech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 204.1 (?), 26.4.2007 11:23
Zem nesmi byti jilovyta jinak se brzi utuzi a jahody nemohou dychat ,lepsi je kura nebo stepky v dostatecne vrstve nejaky plevel se tam uchyti ale jde dobre vyndat.A kdyz to nakyprite a obevy se zemina dosypete kuru a je hotovo. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 167.111 (?), 26.4.2007 18:00

Já dávám míto netkané folie normání folii(černou) a pouze vystřihnu ve tvaru kříže  otvor pro jahody a takto vydrží 3 roky. Zalévám do otvorů jen když jahody dozrávají, jinak zalévám celou plochu-voda volně steče do otvorů.

Lukáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 26.4.2007 18:44
Řekl bych, že pro optimální průběh aerobních procesů v půdě je textilie lepší než PE folie, zejména u jílovitějších půd. . Položte obě obě vedle sebe na jeden záhon a po roce zkuste zeminu pod oběma promnout v ruce. Myslím, že Vás to přesvědčí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 80.190 (?), 27.5.2007 10:08
Mulčovací textilii je vhodné dávat  hladší  (=rovnější) stranou dolů. Pokud si nejste jistá, vezměte dva kousky textilie, obraťte je nahoru každou jinou stranou a pokapte je vodou. Za chvíli poznáte, z které strany je textilie pro vodu propustnější. (Alespoň u mého typu textilie -Nohel Garden - to takhle fungovalo, nevím jestli neexistují i oboustraně propustné typy.)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 78.42 (?), 27.5.2007 13:35
Zkoušela jsem to s černou netkanou textilií na jahody dvakrát, na dvou různých místech - je to lákavé mít nezablácené jahody. Problém se zaléváním nebyl, ale jahody se mi na černé textilii doslova pekly. Rostlinky zasychaly, nerostly bujně ale spíš nedomrle, nesměly se textilie nikde dotýkat a tak se k rostlinám bez problémů nastěhovaly pampelišky - ty byl problém dostat ven, protože nebylo kde je podebrat. Plody které na textilii ležely byly fakt připečené a zaschlé. Ne všechny, to ne, ale nestálo to za tu práci. Teď pěstuju jahody už několik roků metodou "trávník" a je po problémech s plevelem i blátem. Chce to ale nějakou vzpřímenou odrůdu - mám Kamy, Vandy a Lesany.
Jinak pěstuju v oblasti, kde je problém s plísní a půda je těžká, jílovitá. Lepší zkušenost než s netkanou textilií mám s folií koupenou u Chovance v Lipníku - v té mám rajčata a úroda rapidně vzrostla Je to takový jemný neprodyšný igelit - no igelit asi ne, doufám. Mám pocit, že se pod ním přes léto půda snad kompostuje či co, na podzim po sundání je krásně kyprá, rajčata nevysychají a není je třeba tak často zalévat. Na jahody jsem ji ještě nezkoušela, ale to jen proto, že jsem na ni na podzim při výsadbě zapomněla. Je červenohnědá, takže se tak nerozpálí, určitě to někdy s ní zkusím. Jinak netkanou bílou textilii používám běžně, bez ní bych tady nic nevypěstovala.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 77.188 (?), 27.5.2007 18:11
No a ještě se pod netkanou textilií strašně líbilo myším a krtkovi - a ten jak dělal kopečky, tak zvedal textilii a s ní vytrhal ze země i všechny jahody okolo . A jak byly některé rostlinky jahod v těch děrách v látce a půda po deštích klesla, tak jahody zůstaly na povrchu na látce a pod ní  měly obnažené kořeny - to jim taky nepřidalo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika