Nemoc maliníku



Stránky: 1,  2   
aopatrny - (3) - 17.227 (?) 
8.7.2015 12:02, zobrazeno: 13086x

yDobrý den

Prosím Vás, může mi někdo poradit co je to za nemoc nebo škůdce? Pročetl a prohledal jsem toho již hodně, ale nikde jsem se nedočetl co by toto mohlo být. Některé pruty vykvetly a po odkvětu začaly zasychat. Některé normálně vykvetly a již obsypané plody začnou usychat včetně listů. Listy žloutńou, vadnou, usychají, ale neodpadávají stejně jako plody které předčasně dozrají a ztvrdnou a neopadají. Některé pruta jsou již z cela suché, ale vedle nich jsou zdravé zelené krásně plodící. Těch usychajících je tak pětina. Poradíte někdo? Děkuji Sa

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 157.239 (?), 8.7.2015 12:06

Jak často a jakým množstvím vody zaléváte? S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.96 (?), 8.7.2015 12:15

Také bych tipla sucho - maliník i ostružiník chtějí dost vody.     Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.19 (?), 8.7.2015 23:23

Pokud by to bylo jen suchem, máte to dobré, to je snadno řešitelné. Taky by to ale mohlo být didymelové odumírání maliníku. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
giovanim - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 224.86 (?), 8.7.2015 12:30
aj mne takto na jednom mieste malinam zltnu listy a vysychajú. Mozno polovica takto odisla. Minule som vygooglil, ze je to nejaka choroba. Moze to byt z toho, ze su maliny dlho na tom istom stanovisti. Treba tie zaschnute pruty povystrihavat
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
aopatrny - (3) - 17.227 (?), 9.7.2015 14:06

Děkuji za příspěvky. Zalévám denně vodou ze studny, která ale sbírá vodu z bývalých meliorací. Maliny mám na tomto místě zhruba osm let.  Sa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 16.7.2015 13:16
Sucho u stromků i malin řeším ne každodenní zálivkou, ale větším množstvím vody občas.Tak, jak to v přírodě bývá. AB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 27.6.2016 12:18

Na povrchu prutů jsou výrůstky, které zjevně omezují přísun živin. Celé pruty i s násadou plodů odumírají. Dosud jsem nezjistil příčinu. Poradíte mi prosím někdo?





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 27.6.2016 14:45

Z živočišné říše hmyzí-při pitvě je možno přistihnout-ne však v každé době...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.55 (?), 27.6.2016 21:31

Bejlomorka.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika