Napadené jahody - plíseň + molice



host - 111.183 (?) 
29.9.2017 1:12, zobrazeno: 3761x

Jahody odrůda Mara de Bois, na dvou menších stanovištích, zasazené letos na jaře jako frigo sadba. Narostly pěkně, plodily doposud, v první vlně jsem je plodit nenechal.  Po nedávných vytrvalých deštích mi je silně napadla pravděpodobně plíseň šedá. Z plesnivých plodů se při otrhávání práší, zřejmě spory plísně. Když se do prostu sáhne, vylétne hejno nějakých molic.  Hodlám postupovat takto: Otrhám výhony s plody, poškozené listy a porost postříkám Mospilan+ Rovral. (tyto mám doma) Souhlasíte s uvedeným postupem? Nebo nějaký jiný postřik?  OL neřeším, jedlé plody tam už nejsou.      Rosťa

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 245.135 (?), 29.9.2017 19:48

Proti molicim na jahodach se nemusi zasahovat. Pokud uz tam nejsou jedle plody, tak nema cenu ani strikat Rovral.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 111.183 (?), 30.9.2017 20:17

Ten postřik jsem myslel hlavně k vyhubení zárodků zmíněného pro příští rok. Mrtvá molice, dobrá molice.    Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 191.123 (?), 30.9.2017 20:44

Z toho, co jsem pochytil já, se domnívám, že molice na jahodách jsou molice vlaštovničníkové. Ty mi několik let totálně likvidují veškeré brukvoviny, vysají jim "srdíčka" a ty nevyrostou. Na brukvích už zlikvidovat nejdou. Údajně přezimují na jahodách, letos tedy zkusím ochranu vzít právě přes jahody.

Proč to nepovažuju za nesmysl - soused můj problém nesdílí, stačí mu k tomu snad 20metrové ochranné pásmo.

Zatažení molic na zahradu dávám za vinu řepce, kterou mám hned vedle zahrádky ob rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika