Napadené jahody - plíseň + molice



host - 111.183 (?) 
29.9.2017 1:12, zobrazeno: 3769x

Jahody odrůda Mara de Bois, na dvou menších stanovištích, zasazené letos na jaře jako frigo sadba. Narostly pěkně, plodily doposud, v první vlně jsem je plodit nenechal.  Po nedávných vytrvalých deštích mi je silně napadla pravděpodobně plíseň šedá. Z plesnivých plodů se při otrhávání práší, zřejmě spory plísně. Když se do prostu sáhne, vylétne hejno nějakých molic.  Hodlám postupovat takto: Otrhám výhony s plody, poškozené listy a porost postříkám Mospilan+ Rovral. (tyto mám doma) Souhlasíte s uvedeným postupem? Nebo nějaký jiný postřik?  OL neřeším, jedlé plody tam už nejsou.      Rosťa

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 245.135 (?), 29.9.2017 19:48

Proti molicim na jahodach se nemusi zasahovat. Pokud uz tam nejsou jedle plody, tak nema cenu ani strikat Rovral.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 111.183 (?), 30.9.2017 20:17

Ten postřik jsem myslel hlavně k vyhubení zárodků zmíněného pro příští rok. Mrtvá molice, dobrá molice.    Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 191.123 (?), 30.9.2017 20:44

Z toho, co jsem pochytil já, se domnívám, že molice na jahodách jsou molice vlaštovničníkové. Ty mi několik let totálně likvidují veškeré brukvoviny, vysají jim "srdíčka" a ty nevyrostou. Na brukvích už zlikvidovat nejdou. Údajně přezimují na jahodách, letos tedy zkusím ochranu vzít právě přes jahody.

Proč to nepovažuju za nesmysl - soused můj problém nesdílí, stačí mu k tomu snad 20metrové ochranné pásmo.

Zatažení molic na zahradu dávám za vinu řepce, kterou mám hned vedle zahrádky ob rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika