Náhrada kupovanej rašeliny pre čučoriedky



Martin Trenčín - (4) - 42.154 (?) 
30.11.2016 19:07, zobrazeno: 9703x

Dobrý den. Chcel by som vysadit doma cucoriedky spôsobom, vykopat jamu 50 cm do hlbky a 70 cm na sírku a na dlzku podla potreby, asi 6 metrov /co uz aj mám/. A vychádza mi tam zopar kubikov raseliny, ktoru by nebolo prave najlacnejsie kupovat. Tak ma zaujima, ci by som ju mohol nahradit hlinou z lesa-pravdepodobne ihlicnateho lesa, ci máte s tym niekto skusenosti, a ci su vysledky pestovania na úrovni kupovanej raseliny. Dakujem

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6450) - 9.135 (?), 30.11.2016 20:17

Už tu kdosi kdysi psal nebo je to na stránkách nějakého pěstitele, že to není dobré (hrabanka). 50 x 70 je moc, stačí 50 x 50. Zvolil jste maximalistické řešení a teď hledáte jak ušetřit. To není dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.172 (?), 30.11.2016 21:08

Hrabanku nedoporučuji. Ušetřit můžete ale přimícháním žlutého kopaného písku asi 30% do substrátu pro borůvky. Dále ušetříte když dáte na dno výsadbová jámy 10 cm drenáře (např. kamenou drť, keramzit).

A pohnojit (zase hnojivo pro borůvky).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 205.204 (?), 30.11.2016 21:17

na najblizsej pile nakupit smrekove piliny, rok dva nechat kompostovat s pravidelnym pridavkom siranu amonneho a mozete sadit. Ci to bude velmi lacnejsie neviem povedat, rozhodne pracnejsie a dlhsie to bude trvat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 86.40 (?), 30.11.2016 21:28
je ještě lepsi zajit na pilu kde mají skladku dreva většinou je tam nahromadena kura, která je uz dostatecne promichana se zeminou tu nahrabat a dat místo raseliny majitel pily bude jenom rad když se to uklidi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 240.22 (?), 30.11.2016 22:09

okyslite substrat sirou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 44.1 (?), 1.12.2016 9:53

Mám dvě borůvkoviště. Jedno dlouhé asi 3metry a drudé necelé 2metry. Koupil jsem v Hornbachu Baltskou rašelinu (asi 3 pytle velkého balení) a tu jsem smíchal s pilinami. Rostlinky mají za první rok o 50 - 70 cm větší přírůstky.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
antonovka - (8) - 224.16 (?), 22.4.2019 22:01

Skusim ozivit vlakno. V poslednej dobe dostat kupit v mojom okoli raselinove brikety. 10 kg aj pod dve Eura. Neskusal niekto pestovat v tom /samozrejme po uprave/ cucoriedky -boruvky. Myslim si, ze ak nabobtna 10 kg brikiet bude to riadna kopa raseliny. a.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mates92 - (9) - 32.92 (?), 25.4.2019 22:45

Doporučuju na rašelině nešetřit a kompletně vyměnit zeminu... Do hloubky stačí 30-40 cm protože boruvky nemají kořeny do hloubky, ale do šířky. Co se týče dávání igelitu aby se zamezilo kontaktu s okolní nevyhovující zeminou tak jsem to udělal, nicméně jsem to měl udělat jen zboku a dolů dat třeba jen vrstvu perlitu jako drenáž protože se stalo že ty borůvky nestíhají pít vodu a záhon je přemokřenej takže jsem musel dodatečně udělat dostatek odtokový děr. Já jsem koupil rašelinové pytle a potom ještě velké kvádry rašeliny na farmě Provodov (tam jsem kupoval i sazenice). Pamatujte na jedno, a to, že se rašelina strašně propadne, takže kupte víc než máte spočítanej objem.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.41 (?), 22.9.2019 17:09
Ja mam 18 keru v 30 litrovych kvetinacich, patym rokem uroda. Letos rekordni. Vypiplane od malych sazenicek. Letos vydaly kere kolem 28kg boruvek. Pro nekoho na 1 ker mozna malo, ale pro me tak akorat, pro manzelku prilis. Moc mista to nezabere, mobilni kdyz je potreba. 5 konvi na zaliti staci i v tech nejvetsich vedrech. Jindy staci i 3. Hnojeni 1 - 2x rocne prisypnu standardni mix, parkrat pridam do konve siran amonny. Raselina 70%, 30 piliny z pod cirkularky (listnace, smrk - je to jedno). Laka mne presazeni do vetsiho, ale uz by to asi bylo moc tezke na manipulaci. Jinak baumax taky prodava velke pytle raseliny a ta je ok i cenove byla ok.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika