Muchovník - žloutnutí listů



Stránky: 1,  2   
host - 207.240 (?) 
13.8.2009 13:25, zobrazeno: 23910x

Dobrý den: Mám prvním rokem vsazený muchovník, začli mu žloutnout listy a opadávat.také se objevují na listech hnedé tečky.nevím jestli je to normalní, nebo je něco špatně! Díky za případné rady! Petr

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 176.18 (?), 14.8.2009 0:34

Také ho mám teprve od jara, radili mi, že první roky je ho potřeba dost zalévat, než si udělá kořeny dost do hloubky...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
salometka - (43) - 161.178 (?), 15.8.2009 11:37

Mám stejný problém, žloutnutí a hnědnutí listů, mám ho ale už 2.rokem (vysazen byl loni na jaře). Také by mě zajímalo, co je příčinou. Začal žloutnout až tento měsíc a na jednom lístečku jsem objevila pavučinku, ale jen na jednom. Je to nějaká choroba nebo škůdce? Děkuji za vaše reakce. Připojuji fota.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 15.8.2009 14:37

Ono to letos vypadá, že přijde brzo podzim. Když to máte jen takhle jednotlivé listy, tak bych se neplašila, zřejmě to bude tím. Pavučinky většinou znamenají svilušky (vysávají listy), ale bývají většinou v úžlabí listů. Ale nemohlo to být třeba "babí léto"? - už létají...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 61.56 (?), 16.8.2009 9:05

Neblázněte, nic muchovníku není, končí pomalu vegetace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 224.3 (?), 30.12.2009 20:41

Jasan nebo javor. Indiánské bobule.

Mám amelanchier několik let a to sem ho ještě přesazoval.   Tento rok plodil pěkně. Mám ho u vody, občas přidám rašelinu.   Důležité je myslím z hlediska permakultury nenechávat tento pěkný keřostrom osamocený. Dejte ho k jabloni, to bude mazec. Zkoušel jsem ho také stříhat, znova obrostl a dokonce podruhé kvetl a plodil. Bohužel už byla zima tak nedozrál. Jinak doporučuji k plotům nevysazovat tůje, cypřiše. Je to prácička a žádný užitek. Spíš tam vysaďte aronii melano, vyholená místa v trávníku zaplnit jetelem - dusík. Já dělal ty samé chyby. Teď preferuji jedlou zahradu před okrasnou. Takže zdar permakultuře. Pošlete to dál. S úctou.          

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
panidana. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 96.2 (?), 31.12.2009 12:41

Dobrý den, promiňte, že se tak blbě ptám, ale co přesně znamená pojem permakultura - ještě jsem se s tímto výrazem nesetkala.

Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 31.12.2009 13:35

muchovník je z čeledi rosaceae a ta trpí bakterií ervinia.tohle ale je obyčejný podzim, listy pak dokonce krásně zčervenají. ervinii jsem ještě neviděl, ale kdyby přišla na muchovníky, tak by se asi musely spálit plamenometem.Prý si školkaři sady hlídají i okolí sadů před ervinií a stříhají ji a pálí, ale to jsem taky ještě neviděl.Je prý na hlohu, hruškách a j.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.89 (?), 3.2.2010 14:16

Vrano, ervinia je v současné době všude a už se proti ní nazasahuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.249 (?), 25.6.2017 11:32

Dobrý den,


nevíte někdo, co se děje s listy muchovníku na fotografiích?


Asi týden pozoruji, že listy jakoby z části schnou, ztrácejí barvu... mám na zahradě ještě jeden muchovník a ten má listy zdravě zelené.
Je možné, že by muchovníku škodilo přímé slunce? Ten "zdravý" muchovník mám totiž na severní straně domu, maximálně v polostínu celý den.


Děkuji předem za Vaše zpětné reakce!

Muchovník / Listy ztrácejí barvu a schnou
Muchovník / Listy ztrácejí barvu a schnou
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika