Muchovník



Stránky: 1,  2,  3   
host - 160.145 (?) 
2.5.2017 17:17, zobrazeno: 21742x

Dobrý den, chtěla bych si na zahradě zasadit muchovník místo staré broskvoně, kterou musíme zlikvidovat. Slyšela jsem, že se dá koupit i jako stromek, ale také že existuje více odrůd různé kvality plodů. Máte někdo tento stromek nebo keř? Která odrůda má nejlepší plody? Podobá se chuť skutečně borůvce? Děkuji za odpověď popřípadě i za další rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 2.5.2017 17:30

Máme muchovník Lamarckův a m.olšolistý. Lamarckův má výborné sladké plody, olšolistý je podstatně horší chuti, trpký, necháváme ho ptákům. Chuť muchovníku je jiná než borůvek, ale není špatná. Na koláči chutná spíše jako nevypeckované višně (taková lehká příchuť hořkých mandlí).

Oba máme jako keře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 2.5.2017 18:31

Zdali se dá vést jako strom nevím, možná ano. Chuť toho co mám se borůvce nepodobá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.4 (?), 8.5.2017 12:52

Muchovníků mám vícero kusů, odrůdové zastoupení hlavně Smoky a Martin, pak Nordline, Thiesen. Taky vyloženě okrasné úzké Obelisk a Rainbow Pillar, jejich plody nejsou moc ani pro ptáky. Někteří pěstitelé chválí i Ballerinu nebo Prince William.

Muchovník je keř až (často) vícekmenný stromek. Dá se normálně řezat, takže jestli ho necháte jako keř nebo vystříháte boční obrost a uděláte se spíš stromek je vaše volba. Najděte si na internetu obrázky service berry tree nebo saskatoon berry tree, můžete si vybrat, která forma se vám líbí víc. Já mám keřové pro produkci bobulí než na okrasu, řežu jednou za čas větve silnější 3-4cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
merapi - (28) - 237.22 (?), 25.10.2017 18:10

Pěkný den, nechci zakládat nové vlákno, navazuji na muchovník.

Uvažuji o něm k domu (cca 4 m od západní zdi), rád bych tvar jako na obrázcích. Mé dotazy jsou:

- jakou odrůdu byste doporučovali?

- lze koupit i vyšší stromek (cca 1,8m)?

- pro přiložené tvary se sesazuje více sazenic?

Moc děkuji

RL



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.218 (?), 25.10.2017 20:01

laugh Takhle podobně ho pěstuji já, jen ještě nemá tak širokou korunu, ale tu výšku už dorostl. Přesně stejné fotky se mi líbily a z nich jsem vycházela...

Mám Amelanchier lamarckii, koupený jako keř, 1ks. Nestříhám. Takže z keře mi postupně roste vícekmenný strom. Pouze u země průběžně odřezávám další výhony, ponechala jsem jich cca 5.   

Přiložená fotka je stará asi 2 roky.           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 236.237 (?), 26.10.2017 9:04
Moc děkuji za odpoveď. Jak dloho rostl do velikosti na fotografii?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.218 (?), 26.10.2017 12:06

Asi 6 let (velikost při sázení cca 50cm). Zjara dostane trošku cereritu, zem je písčitá (od hl.40cm žlutý jemný písek) Jen před sklizní na něj musím navěsit CD, aby mi ho ptáci neožrali. wink    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.218 (?), 26.10.2017 12:09

ps - jinak stromek muchovníku (stejný druh) má sousedka, ale skoro neroste a málo plodí, asi mu víc vyhovuje tvar keře.       L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 254.170 (?), 31.10.2017 20:18
Dobrý večer, taky bych si chtěl nechat poradit. Koupil jsem muchovník, který chci nechat růst jako keř s třemi nebo čtyřmi hlavnimi větvemi. Zasadit níže vyfocenou rostlinu tak, aby i spodní větvičky byly prihrnuty zeminou? Díky. Happy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika