Muchovník - jakou odrůdu



jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 206.182 (?)
16.4.2016 11:31

Paní Lído, můžete vložitt foto vašeho muchovníku? Děkuji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 131.0 (?), 13.4.2016 5:23

Musím souhlasit s p. Lídou, já mám muchovník také sladký a dozrává začátkem léta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 16.4.2016 21:51

Paní Lído, aronii pěstuji čtvrt století a muchovník patnáct let. Nevím, co mám za odrůdu muchovníku. Protože jsem nevěděl co s takovými nijakými plody, tak jsem je dal na víno. To víno bylo hořké. Z aronie je pro mne nahořklé, ale s výbornou chutí. Ještě lepší víno jsem udělal z Trnavské moruše. Nezbývá mi nic jiného, než se nechat pozvat na lepší plody muchovníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Roman Fryšták - (13) - 167.187 (?), 13.4.2016 21:23

Zatím mně plodil jen muchovník Lamarcki. A popravdě, nic lepšího jsme dlouho nejedli, děti se po něm mohli doslova utloct. Tak jsem se do muchovníku zamiloval, že jsem koupil další odrůdy, ale ty ještě pár let plodit nebudou.

Problém může být, že koupíte nějaký semenáč či prostě ne originální odrůdu a ta chutná špatně. Dříve prý to bylo docela časté, poslední roky je to výrazně lepší.

Za mně je to velmi perspektivní ovoce, dobře to roste, netrpí to na nemoce, stačí mu normální půda, zvládá i docela sucho a je velmi dekorativní a to jak v květu na jaře, tak zčervenáním listů na podzim. Ale chce to kupovat u seriozního prodejce a podle místa zkusit více odrůd. Ale variantou Lamarcki určitě neprohlopíte, možná nemá takovou úrodnost jaké jiné odrůdy, ale chuť je asi nejzajímavější ze všech muchovníků.

Pořád je to docela novinka v ČR, myslím, že o něm ještě v budoucnu hodně uslyšíme :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.118 (?), 14.4.2016 21:24

Mám právě také A.lamarckii cheeky, sousedky koupily vyšlechtěné odrůdy A.alnifolia (názvy bohužel nevím), ale ty jsou pouze sladké, bez aroma, i když na pohled poněkud větší. Společnou degustaci vyhrál A.lamarckii...   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 206.182 (?), 16.4.2016 11:31

Paní Lído, můžete vložitt foto vašeho muchovníku? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 248.118 (?), 16.4.2016 21:29

Mám jen loňskou fotku v květu, plody jsem nefotila, ale dám sem fotku plodů z netu, jak vypadají. Jinak keř nestříhám, chci z něj mít vícekmenný strom, o plody se klidně podělím s ptáčky, stačí pro všechny (aby mi vše nesežrali, věším CD). Jinak jsou nejlepší přímo z keře, ale i zmrazené na buchtu, do jogurtu, do pohárů, dělám džem ap. Na podzim se listí barví krásně do červena.          Lída





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.105 (?), 14.4.2016 8:45

Obelisky mám dva na dvou zahradách, oba v 500 mnm. Sazené loni na podzim, letos už pěkně napučené. Jeden částečně okousaly srny, ale to mu neškodí. Je na nich vidět ten kompaktní vzpříměný růst proti těm ostatním odrůdám, které mám. Chuť zatím nevím.

Jinak jak tu někdo psal, že to nebylo dobré. Mám dva asi semenáče, první rok chuť taky jako aronie, brr, druhý rok víc vody a slunce a chuť výborná sladká. Jinak i pokud by bobule nebyly moc chutné, tak ten keř krásně kvete a na podzim je opravdu okrasný listem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 172.108 (?), 24.7.2016 15:18

Mám muchovník Prince William v polostínu. Koupil jsem na podzim 30cm rostlinku, toto jaro již plodila, měla 15plodů, chuťově jak borůvka, teď je již vysoký 60 cm. Krásně kvete. Je menšího vzrůstu než ostatní muchovníky, což jsem potřeboval, taktéž jak ho posadit do polostínu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 16.4.2016 9:06

Myslím že Ste spravili dobre, muchovník Vás určite nesklame. Na fotke je môj muchovník v plnom kvete (fotené teraz v apríli), má 5 alebo 6 rokov, výšku 2 metre. Odrodu Vám neviem povedať, lebo záznamy si vediem len o stromoch. Chuť je podľa mňa výborná, sladká. Rodí bohato, bobule dozrievajú aj v jednotlivých strapcoch postupne, takže sa dá konzumovať relatívne dlhšiu dobu. Starostlivosť minimálna, kyslú pôdu nepotrebuje, choroby žiadne, dekoratívny aj z estetickej stránky. Treba ho len presvetľovať, lebo má tendenciu veľmi zhustnúť. Pri skracovaní konárikov vytvára metličky, ktoré tiež treba preriediť. Určite odporúčam.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 16.4.2016 9:16

Ešte pridám pre inšpiráciu pár fotiek z mojej záhrady - niektoré tieto kríky tzv. drobného ovocia sú už úplne bežné, iné sa len dostávajú do povedomia. Zaujímavý je hloh (Crataegus pinnatifida) z Ázie, česky Hloh peřenoklaný, na fotke je odroda Big Mao-Mao. Plody majú priemer asi 3-4cm, obsahujú kôstku, chuť je zvláštne kyslasto-trpká. V Číne plody tohto hlohu namáčajú do akejsi polevy s karamelovou príchuťou, bolo to veľmi chutné. 


Zemolez
Zemolez
Drieň
Drieň
Goji
Goji
Rakytník
Rakytník
Josta - ker
Josta - ker
Stromček ríbezle čiernej
Stromček ríbezle čiernej
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika